Trwa ładowanie...
wiadomości

Koronawirus w Polsce. TK Maxx znów zaprasza na zakupy. Sieć wraca do gry od soboty

Zarządzający popularną sieciówką zdecydowali o otwarciu sklepów TK Maxx w Europie i w Polsce. Mimo poniedziałkowego startu galerii handlowych, nadal pozostawały zamknięte. Na pierwsze zakupy można ruszyć w sobotę.

Share
Koronawirus w Polsce. TK Maxx znów zaprasza na zakupy. Sieć wraca do gry od soboty
Źródło: Getty Images
d45afz4

2,7 mln Polaków odwiedziło galerie handlowe pierwszego dnia po ich otwarciu czyli 4 maja, kiedy rozpoczął się drugi etap odmrażania gospodarki. Jak wskazuje Placeme, startup, który dostarczył te dane, to 52 proc. liczby klientów, którzy odwiedzali galerie przed wybuchem pandemii koronawirusa w Polsce.

NIektóre sklepy działają jednak w ograniczonym zakresie a TK Maxx, jeszcze zwlekał z decyzją. Jednak w piątek postanowiono o otwarciu sieci od soboty.

Trwają prace nad otwarciem granic. Przybliżony termin? "Czerwiec, lipiec"

TK Maxx ma ponad 4 tys. sklepów w 9 krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce. Jak zastrzega firma w komunikacie, wracają do gry 9 maja, ale oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. O co chodzi?

d45afz4

Przypomnijmy zgodnie z rozporządzeniami, sklepy w punktach wielkopowierzchniowych muszą przestrzegać szeregu restrykcji sanitarnych. Narzucony im został m.in. limit klientów, którzy jednocześnie mogą przebywać w punkcie handlowym.

Przed wejściem do każdego sklepu klient ma też obowiązek zdezynfekowania rąk płynem oraz założenia rękawiczek, które zapewnia placówka. Podajniki z preparatem do dezynfekcji mają się znajdować, nie tylko przy wejściu do sklepów, lecz również przy kasach i w toaletach.

Klienci muszą pamiętać o trzymaniu odległości. Przypominać będą o tym specjalne naklejki na podłodze – wyznaczą odległość 2 metrów między czekającymi do kasy.

Jak zapewnia polskie kierownictwo władze TK Maxx, pracownicy sieci są wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej oraz produkty do częstej dezynfekcji rąk.

Przy kasach zainstalowano specjalne osłony, chroniące pracowników i klientów, a układ sklepów został przeorganizowany w taki sposób, by umożliwić zachowanie zalecanego bezpiecznego odstępu dwóch metrów pomiędzy przebywającymi w sklepie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

d45afz4

Podziel się opinią

Share
d45afz4
d45afz4