Trwa ładowanie...

Kosiniak-Kamysz: bezrobocie w sierpniu spadło do 11,7 proc.

W sierpniu stopa bezrobocia spadła w Polsce do 11,7 proc. wobec 11,9 w lipcu - poinformował minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

Share
Kosiniak-Kamysz: bezrobocie w sierpniu spadło do 11,7 proc.Źródło: WP.PL, fot: Łukasz Szelemej
d1t3vdx

W sierpniu stopa bezrobocia spadła w Polsce do 11,7 proc. wobec 11,9 w lipcu - poinformował minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

- Bezrobotnych jest mniej o 24 tys. To siódmy miesiąc nieprzerwanego spadku bezrobocia w Polsce, 406 tys. osób w tym czasie znalazło pracę. To pokazuje, że ożywienie na rynku pracy nie ma charakteru sezonowego, ale trwały - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Spadek bezrobocia nastąpił we wszystkich województwach, największy (o 0,3 proc.) odnotowano w województwie lubuskim. Najniższa stopa bezrobocia jest obecnie w Wielkopolsce - 8,1 proc.

d1t3vdx

W urzędach pracy w całym kraju na koniec sierpnia zarejestrowanych było 1 mln 855 tys. osób. Pracodawcy zgłosili w sierpniu do urzędów pracy 93 tys. miejsc pracy, o blisko jedną piątą więcej niż w sierpniu 2013 r. - Po raz pierwszy spadek bezrobocia w sierpniu jest tak dynamiczny od czasu kryzysu, a liczba ofert pracy w sierpniu była największa od sześciu lat - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

Według ministra taka tendencja powinna utrzymać się także we wrześniu i możliwy jest "dalszy spadek bezrobocia o 0,1 proc.". - Czas pokaże, czy będzie to możliwe, bo musimy być przygotowani na sytuację za wschodnią granicą i skutki embarga rosyjskiego dla producentów rolnych i transportowców - dodał szef resortu pracy.

Pytany o prognozy stopy bezrobocia na koniec roku Kosiniak-Kamysz mówił, że "stopa bezrobocia na pewno wyniesie dużo poniżej 13 proc., a jak się uda osiągnąć wskaźnik poniżej 12,5 proc., będzie to duży sukces polskich przedsiębiorców".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1t3vdx

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t3vdx
d1t3vdx