Trwa ładowanie...

Kosiniak-Kamysz o dodatku dla rodzin. "500 złotych nie należy wliczać do dochodów"

- 500 złotych na dziecko nie należy wliczać do dochodów - uważa Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezes PSL odniósł się w ten sposób do informacji resortu pracy, że dodatek ten powiększy dochody rodzin pobierających zasiłki z pomocy społecznej.

Kosiniak-Kamysz o dodatku dla rodzin. "500 złotych nie należy wliczać do dochodów"Fot: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
d4ktc5m
d4ktc5m

Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że jeśli projekt będzie zawierał próg dochodowy i wliczanie tego świadczenia do dochodu, to PSL wniesie do niego poprawki. - Bo może się okazać, że najbiedniejsze rodziny, po wliczeniu 500 złotych na dziecko do dochodów otrzymają zaledwie 100 a nie 500 złotych - powiedział.

Władysław Kosiniak-Kamysz jest również zdania, że projekt 500 złotych na dziecko powinien przejść szerokie konsultacje społeczne. - Dobrze jakby tym projektem zajęła się Rada Dialogu Społecznego, organizacje pozarządowe, związki zawodowe i partnerzy społeczni - pracodawcy, by oni też mieli szansę wypowiedzieć się w tej sprawie - dodał.

Minister pracy Elżbieta Rafalska mówiła w radowej Trójce w ubiegły piątek, że prace legislacyjne nad projektem zakończą się w pierwszym kwartale. Dodała, że realny termin wypłaty tego świadczenia to 1 kwietnia 2016 roku. Dziś harmonogramem wdrażania programu 500 plus zajmuje się rząd.

d4ktc5m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ktc5m