Trwa ładowanie...

Kosiniak-Kamysz: Zmiany w kodeksie pracy i waloryzacja emerytur priorytetami

Nikt nie otrzyma niższej waloryzacji niż 36 złotych - zapewnił Władysław Kosiniak-Kamysz w radiowej Jedynce.

Kosiniak-Kamysz: Zmiany w kodeksie pracy i waloryzacja emerytur priorytetamiŹródło: PAP/L.Szymański
d2kasfk
d2kasfk

Nikt nie otrzyma niższej waloryzacji niż 36 złotych - zapewnił Władysław Kosiniak-Kamysz w radiowej Jedynce. Zapowiadając zmiany, wśród priorytetów nowego rządu minister pracy i polityki społecznej wskazał też ograniczenie tzw. umów śmieciowych. Podkreślił, że umowa na czas określony nie może trwać wiecznie. Trzydzieści sześć miesięcy jako suma wszystkich umów to maksimum - zaznaczył.

Polityk dodał, że resort pracy i polityki społecznej planuje zrównać okresy wypowiedzenia. Jeżeli ktoś pracuje do pół roku, to będzie mu przysługiwał dwutygodniowy okres wypowiedzenia. Staż pracy od pół roku do trzech lat gwarantowałby miesiąc wypowiedzenia. Pracującym powyżej trzech lat przysługiwałyby natomiast trzy miesiące wypowiedzenia.

Minister pracy zapowiedział ponadto zmiany w umowach na zlecenie. Rząd planuje rozpocząć odprowadzanie od nich składek. Władysław Kosiniak-Kamysz mówił również o zmianach w opodatkowaniu tzw. rodzin 3+ i 4+. Dodał, że z ulgi będą mogły po raz pierwszy skorzystać osoby, które nie mają dochodu.

d2kasfk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kasfk