Trwa ładowanie...
d1pjaox
(pl)

KOV sfinalizował przejęcie Winstara, debiut na giełdzie w Kanadzie na przełomie VI i VII

25.06. Warszawa (PAP) - KOV sfinalizował w poniedziałek transakcję nabycia spółki Winstar i zmienił nazwę na Serinus Energy. Na przełomie czerwca i lipca firma będzie notowana na...

Share
d1pjaox

25.06. Warszawa (PAP) - KOV sfinalizował w poniedziałek transakcję nabycia spółki Winstar i zmienił nazwę na Serinus Energy. Na przełomie czerwca i lipca firma będzie notowana na giełdzie kanadyjskiej TSX - podał Serinus w komunikacie.

KOV podpisał w kwietniu warunkową umowę zakupu spółki Winstar Resources, który posiada dwie licencje produkcyjne - w Tunezji i na Ukrainie. Spółka poinformowała o spełnieniu się wszystkich warunków transakcji.

Akcjonariusze Winstara byli uprawnieni do otrzymania w zamian za posiadane akcje tej spółki walory KOV lub gotówkę, przy czym maksymalna kwota gotówki to w sumie 35 mln dolarów kanadyjskich. Oferowano 7,555 akcji KOV (przed scaleniem) za akcję Winstara lub 2,5 dolara kanadyjskiego.

d1pjaox

Akcjonariusze Winstara zgłosili chęć wymiany akcji na gotówkę w większym stopniu niż wynikało to z limitu przyjętego przez KOV, dlatego nastąpił proporcjonalny podział gotówki. Pozostałą część papierów wymieniono na akcje.

KOV wyemitował 27.252.496 akcji po scaleniu (w stosunku 1 do dziesięciu) na rzecz akcjonariuszy Winstar i KI.

"W wyniku sfinalizowania nabycia, akcjonariusze i posiadacze opcji na akcje Winstar będą posiadać ok. 21 proc., a akcjonariusze KOV będą posiadać ok. 79 proc. akcji w podwyższonym kapitale zakładowym KOV" - poinformował KOV.

"Oczekuje się, że obrót akcjami Serinus na TSX (...) rozpocznie się w ciągu trzech dni roboczych od sfinalizowania nabycia przy zastrzeżeniu spełnienia przez Serinus wszystkich pozostałych warunków notowania na TSX" - podano w raporcie.

d1pjaox

W komunikacie prasowym napisano, że debiut w Kanadzie będzie możliwy na przełomie czerwca i lipca.

Spółka będzie jednocześnie nadal notowana na warszawskim parkiecie.

W wyniku przejęcia przez KOV Winstara, dzienna produkcja nowej spółki wzrośnie o 50 proc., do 4,7 tys. baryłek ekwiwalentu ropy naftowej. Serinus Energy będzie posiadał 13 licencji w pięciu krajach, w tym dwie produkcyjne - w Tunezji i na Ukrainie. (PAP)

morb/ jtt/

d1pjaox

Podziel się opinią

Share
d1pjaox
d1pjaox