KPMG: Polska drugą najatrakcyjniejszą na świecie lokalizacją dla outsourcingu IT

Warszawa, 18.03.2015 (ISBnews) - Polska jest drugą na świecie - po Indiach - najbardziej atrakcyjną lokalizacją na świecie dla świadczenia outsourcingu usług IT, wynika z raportu firmy doradczej KPMG pt. "KPMG IT Outsourcing Service Provider Performance & Satisfaction Study 2014/2015".

"Według respondentów, którzy wzięli udział w ogólnoświatowym badaniu KPMG, najbardziej preferowaną lokalizacją dla outsourcingu usług IT są Indie (42% wskazań). Na 2. miejscu znalazła się Polska (8% wskazań), a zaraz za nią Brazylia (6% wskazań). Spośród preferowanych lokalizacji outsourcingu IT w krajach Europy Wschodniej i Ameryki Południowej, w Polsce funkcjonuje najbardziej dojrzały rynek outsourcingu usług IT" - czytamy w komunikacie poświęconym raportowi.
Jak wynika z raportu KPMG, bardziej dojrzałe organizacje coraz częściej decydują się na transformację lokalnych i centralnych działów IT do modelu centrów usług wspólnych (CUW), działających - w przypadku firm międzynarodowych - w ramach globalnych centrów usług biznesowych. To coraz popularniejszy trend, który będzie się umacniał w perspektywie najbliższych 2-3 lat. Z drugiej strony, pomimo wzrastającego udziału usług wspólnych IT w dużych firmach, aż 73% organizacji z sektora publicznego wciąż nie decyduje się na wykorzystanie usług wspólnych w swojej działalności.

Raport został przygotowany na podstawie badania ankietowego, przeprowadzonego w okresie wrzesień-listopad 2014 r. w 24 krajach wśród ponad 450 organizacji korzystających z usług outsourcingu oraz ponad 330 usługodawców outsourcingu na świecie. W tegorocznej edycji badania po raz pierwszy uczestniczyły również firmy z Polski, reprezentujące różne branże gospodarki.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)