Trwa ładowanie...

Kraków - jaskinia hazardu, tandetna wersja Las Vegas

Izba Celna zupełnie sobie nie radzi z wysypem w Krakowie lokali zajmujących się hazardem. Na miejsce jednego zlikwidowanego punktu, wyrasta kilka nowych, mimo rygorystycznego prawa - pisze "Dziennik Polski".

Kraków - jaskinia hazardu, tandetna wersja Las VegasŹródło: AFP, fot: PHILIPPE LOPEZ
d3bler6
d3bler6

Ustawa o grach hazardowych z 2009 r. zabrania bowiem urządzania gier na automatach poza kasynami; od 2010 r. Ministerstwo Finansów nie wydało żadnego nowego pozwolenia na taką działalność - przypomina dziennik.

Jednak punktów z automatami przybywa, ostatnio wręcz lawinowo i Kraków powoli zaczyna przypominać jaskinię hazardu. Niemal na każdym rogu można natknąć się na rozświetlone neonami brzydkie kioski i budki z automatami do gier, często czynne nawet całą dobę - relacjonuje "DP".

Przeciwnicy hazardu nie zostawiają suchej nitki na Służbie Celnej, która miała ścigać łamiących ustawę. - Na naszym osiedlu hot spot wyrósł vis a vis ośrodka kultury, do którego chodzą nasze dzieci - mówi jeden z mieszkańców krakowskich Wróblowic.

Po interwencjach dziennika Izba Celna w Krakowie obiecała zająć się aktywniej problemem.

MF podaje zaś, że działa bezpłatny, całodobowy telefon interwencyjny: 800 060 000, gdzie można anonimowo informować o nowych hot spotach.

d3bler6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3bler6