Trwa ładowanie...
świadczenie

"Kredkowe" w KGHM? 2300 zł na dziecko!

W KGHM na wyprawkę do szkoły dla jednego dziecka, które znajduje się w wieku między 7 a 21 rokiem życia, pracownicy otrzymują 2294,71 zł brutto. Rodzice i związkowcy działający na terenie przedsiębiorstwa są zachwyceni

Share
"Kredkowe" w KGHM? 2300 zł na dziecko!
Źródło: PAP/Wojciech Pacewicz
d13t80u

.

Lista wydatków szkolnych jest bardzo długa. Rodzice z KGHM mogą więc być zadowoleni z wysokości świadczenia tym bardziej, że pracownicy z wielu firm o „kredkowym” mogą tylko pomarzyć. Na wyposażenie dziecka do pierwszej klasy wydaje się około 1 tys. zł. Rodzice uczniów starszych klas muszą jeszcze kupić zestaw podręczników, dochodzi więc ok. 700 zł. Kwota wypłacana w KGHM sprawia, że ich wydatki na dziecko są równe zeru.

- Trudno mówić, czy jest to duża kwota. O to trzeba zapytać rodziców, którzy wyprawiają swoje dzieci do szkoły. Wysokość świadczenia jest zapisana w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy – powiedziała na łamach miedziowe.pl Anna Osadczuk z Polskiej Miedzi.

d13t80u

Józef Czyczerski z zakładowej „Solidarności” stwierdził, że pracuje w normalnym przedsiębiorstwie oraz, że takie praktyki powinny być obecne w każdej firmie. - Tak się dzieje na świecie. Ja wysyłam wszystkich do sąsiadów za Odrę, by zobaczyli jak tam się świadczy na rzecz pracownika i rodziny – powiedział.

Koszty „kredkowego” to około 20 mln zł. Pierwsze wypłaty ruszyły 26 sierpnia.

Joanna Kubik,WP.PL

d13t80u

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13t80u
d13t80u