Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
12-06-2018 14:15

Kredyt a zadłużenie, czyli o pożyczaniu pieniędzy z negatywną historią w BIK

Negatywna historia kredytowa w wielu przypadkach przekreśla możliwości pożyczenia w banku nawet drobnych sum. Jedynym sposobem, by uzyskać gotówkę na pilne wydatki jest wtedy pożyczenie pieniędzy w instytucji pozabankowej.

Share
Kredyt a zadłużenie, czyli o pożyczaniu pieniędzy z negatywną historią w BIKŹródło: Materiały prasowe
d37afxx

Co powinno się wiedzieć o kredytach pozabankowych dla zadłużonych? Czy możliwe jest pożyczanie bez BIK?

Bez weryfikacji BIK? To nieprawda

Jeszcze do niedawna można było natknąć się na reklamy pożyczek gotówkowych bez BIK, jednak obecnie taki sposób promowania produktów finansowych jest niezgodny z prawem. KNF nakazała weryfikowanie historii kredytowej w BIK wszystkim podmiotom, które zajmują się pożyczaniem pieniędzy - nakaz ten dotyczy zarówno banków, jak i firm pożyczkowych.

Ze względu na obowiązek sprawdzania historii klientów w BIK, uzyskanie pożyczki przez zadłużoną osobę wydaje się o wiele trudniejsze. W praktyce problemem jest wyłącznie pożyczanie pieniędzy w bankach - polskie banki odmawiają kredytowania osobom ze złą historią w bazie dłużników. Inaczej jest w instytucjach pozabankowych. Choć ciąży na nich obowiązek sprawdzania danych klientów w bazach takich jak BIK, BIG i KRD, znajdujące się tam dane mogą zostać niewzięte pod uwagę. Firmy pożyczkowe mają prawo rozpatrywać pozytywnie wnioski zadłużonych pożyczkobiorców, dlatego dla osób zadłużonych jest to jedyna szansa, by uzyskać gotówkę na pilne wydatki. Co prawda, instytucje pozabankowe mogą odmówić finansowania osobom z negatywną historią w BIK, jednak dzieje się to dość rzadko. Firmę oferującą kredyty dla zadłużonych można znaleźć między innymi na https://kredyt-dla-zadluzonych.pl/.

d37afxx

Odpowiedzialne pożyczanie

Uzyskanie pożyczki pozabankowej przez osobę zadłużoną jest możliwe, jednak pożyczkobiorca sam powinien realnie określić własne możliwości spłaty zobowiązania. Jeżeli posiada niskie, nieregularne dochody lub jest pozbawiony jakiegokolwiek źródła zarobku, powinien zrezygnować z zaciągania pożyczki. Dotychczasowe długi i kolejna pożyczka mogą doprowadzić pożyczkobiorcę do bankructwa.

Niewskazane jest pożyczanie pieniędzy na spłatę wcześniej zaciągniętych pożyczek. Jest to prosta droga do wpadnięcia w tak zwaną pętlę kredytową - wystarczy, że kolejna instytucja odmówi wypłaty następnej pożyczki, a wcześniejsze zobowiązania staną się przeterminowane. Jeżeli ma się trudności ze spłatą zaciągniętych kredytów i pożyczek, powinno się negocjować warunki spłaty zadłużenia z bankami i instytucjami pożyczkowymi - jest to jedyny sposób, by wyjść z długów w takim przypadku.

d37afxx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37afxx
d37afxx