Trwa ładowanie...
d4jdzfo

Kredyt Bank złożył wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Dudy (opis2)

24.3.Warszawa(PAP) - Kredyt Bank złożył w poniedziałek, 23 marca w
sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Polskiego
Koncernu Mięsnego Duda. Spółka rozpoczęła...

Share
d4jdzfo

24.3.Warszawa(PAP) - Kredyt Bank złożył w poniedziałek, 23 marca w sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej Polskiego Koncernu Mięsnego Duda. Spółka rozpoczęła postępowanie naprawcze - podał PKM Duda we wtorkowym komunikacie.

Duda w środę, 25 marca 2009 wystąpi do sądu o umożliwienie zapoznania się z wnioskiem Kredyt Banku i dopiero po zapoznaniu się z nim będzie mogła zająć stanowisko w tej sprawie.

W ubiegłym tygodniu PKM Duda informował, że Kredyt Bank zamknął siedemnaście transakcji spółki, w tym transakcji opcji, FX Forward oraz FX Spot o łącznej wartości 27,6 mln zł.

d4jdzfo

PKM Duda kwestionował prawidłowość zamknięcia transakcji oraz wartość kwoty rozliczenia wskazanej przez Kredyt Bank.

Spółka poinformowała także we wtorek o rozpoczęciu postępowanie naprawczego w celu restrukturyzacji sytuacji finansowej. Sąd, do którego przed dwoma tygodniami PKM Duda złożył stosowne oświadczenie, nie wniósł sprzeciwu wobec planów spółki.

W trakcie najbliższych czterech miesięcy PKM Duda będzie prowadzić negocjacje, aby porozumieć się z instytucjami finansowymi, co do swoich zobowiązań finansowych.

"Dziś w Monitorze Sądowym i Gospodarczym ukazało się ogłoszenie o rozpoczęciu postępowania naprawczego. Jego założenia będziemy prezentować - i negocjować - w rozmowach z poszczególnymi instytucjami finansowymi. Dla dobra prowadzonych negocjacji nie możemy jednak ujawniać zakresu rozmów ani szczegółów planu naprawczego" - powiedział cytowany w komunikacie Maciej Duda, prezes spółki.(PAP)

epo/ ana/

d4jdzfo

Podziel się opinią

Share
d4jdzfo
d4jdzfo