Trwa ładowanie...
d2cuulp

Kredyt Inkaso nabył pakiet wierzytelności w Rumunii

01.02. Warszawa (PAP) - Spółka z grupy Kredyt Inkaso zawarła umowę nabycia pakietu wierzytelności konsumenckich od rumuńskiego banku Piraeus Bank Romania. Łączna wartość nominalna...

Share
d2cuulp

01.02. Warszawa (PAP) - Spółka z grupy Kredyt Inkaso zawarła umowę nabycia pakietu wierzytelności konsumenckich od rumuńskiego banku Piraeus Bank Romania. Łączna wartość nominalna nabytego pakietu wynosi 57,561 mln RON, czyli w przeliczeniu ok. 55 mln zł - poinformowało Kredyt Inkaso w komunikacie przesłanym PAP.

"Zakup portfela wierzytelności od Pierus Banku otwiera naszą działalność na rynku zagranicznym. Od IV kwartału 2012 roku rozpoczęliśmy budowanie naszych struktur na rynkach rumuńskim i bułgarskim, które są już gotowe do prowadzenia działalności operacyjnej i obsługi nabywanych przez nas pakietów wierzytelności. Oceniamy, że wartość nominalna wystawianych do sprzedaży nieregularnych wierzytelności konsumenckich w Rumunii to ok. 2 mld zł rocznie z kolei na rynku bułgarskim szacujemy wielkość rynku na około 1,2-1,3 mld zł wartości nominalnej" - powiedział cytowany w komunikacie Paweł Szewczyk, prezes Kredyt Inkaso.

Dodał, że oba te rynki są dużo mniej konkurencyjne niż rynek w Polsce. (PAP)

pel/ kuc/ asa/

d2cuulp

Podziel się opinią

Share
d2cuulp
d2cuulp