Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kredyty z Nest Banku dla mikroprzedsiębiorstw

Nest Bank uruchomił nowy instrument finansowy dla polskich mikroprzedsiębiorców. Chodzi o kredyty na preferencyjnych warunkach, które będą udzielane firmom będącym w fazie rozwoju. Bank podpisał umowę w tej sprawie z Europejskim Funduszem Inwestycyjnym (EFI).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Qaqwqwrqw

Kredyty będą udzielane firmom działającym w oparciu o książkę przychodów i rozchodów, ryczałt czy kartę podatkową, z obrotami nie wyższymi niż 2 mln euro rocznie.

"Chodzi o kwestię pomocy ludziom, którzy maja pomysł dobry, racjonalny. (...) My mamy doświadczenie z naszymi klientami na szczeblu najmniejszych przedsiębiorstw. Będziemy się starali racjonalnie uruchomić pieniądze, które mamy do dyspozycji i myślę, że będzie to z korzyścią zarówno dla firm, które starają się o dofinansowanie, jak również dla całej gospodarki" - poinformował w poniedziałek na konferencji prezes Nest Banku Marek Kulczycki.

Obecny na konferencji wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz powiedział, że z jednej strony inicjatywa ta służy mikroprzedsiebiorstwom, a z drugiej - innowacjom.

Qaqwqwrqw

"Z perspektywy naszego ministerstwa jest to ważne z tego względu, że daje szansę na uruchamianie działalności gospodarczej dla tych wszystkich, którym jest najtrudniej jeśli chodzi o uruchamianie swoich działalności czy swoich przedsiębiorstw" - dodał Michałkiewicz.

Kredyty Nest Banku z gwarancją EFI przeznaczone są dla firm zatrudniających do dziewięciu pracowników. Maksymalna kwota kredytu to 100 tys. zł, a czas do spłaty wynosi do 120 miesięcy. Przedsiębiorca otrzymuje wstępną decyzje kredytową w ciągu 5 minut, a kredyt może trafić na konto firmy w ciągu 24 godzin.

Bank otrzymał gwarancje EFI na kwotę 40 mln zł dla preferencyjnych kredytów. Oznacza to obniżkę marży banku, rezygnację z prowizji oraz brak wymogu przedstawienia "twardych" zabezpieczeń.

Polub WP Finanse
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw