Trwa ładowanie...
d3ohqoz
d3ohqoz

KRRiT w piątek zaopiniuje projekt decyzji UKE ws. przetargu na tv mobilną

19.6.Warszawa (PAP) - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jeszcze w piątek pozytywnie zaopiniuje projekt decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej o przyznaniu rezerwacji dla...
Share
d3ohqoz

19.6.Warszawa (PAP) - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji jeszcze w piątek pozytywnie zaopiniuje projekt decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej o przyznaniu rezerwacji dla telewizji mobilnej, której operatorem ma zostać Info-TV-FM - powiedział PAP Witold Kołodziejski, prezes KRRiT.

"Dziś tę decyzję podpisuję" - powiedział.

Po podpisaniu dokumentu przez KRRiT projekt wróci do UKE, a następnie UKE wyda rezerwację częstotliwości.

d3ohqoz

Info-TV-FM liczy, że otrzyma decyzję w poniedziałek.

Spółka zależna NFI Magna Polonia na początku marca wygrała konkurs na operatora telewizji mobilnej w technologii DVB-H. Info-TV-FM zadeklarowało 15,1 mln zł za rezerwację częstotliwości i w połowie marca firma złożyła do UKE wniosek o rezerwację częstotliwości.

Info-TV-FM w złożonej ofercie zobowiązał się także do zaoferowania co najmniej 16 programów od przynajmniej 16 dostawców, rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości oraz rozpoczęcia komercyjnego hurtowego oferowania audiowizualnych usług medialnych w 3 miesiące od otrzymania rezerwacji częstotliwości.

Finansowanie tego projektu, którego koszt do 2012 roku ma wynieść 200-300 mln zł, ma zapewnić NFI Magna Polonia.

Telewizja mobilna do końca maja 2015 roku dostępna będzie w 31 miastach, a potem do końca 2023 roku w całej Polsce. (PAP)

bas/ morb/ pam/

d3ohqoz

Podziel się opinią

Share
d3ohqoz
d3ohqoz