Trwa ładowanie...
d37126k

Kruk planuje akwizycje spółek windykacyjnych w kolejnych 12 miesiącach

Warszawa, 02.11.2016 (ISBnews) -  Kruk planuje w ciągu 6 miesięcy podniesienie kapitału o maksymalnie 1 mln szt. akcji, aby sfinansować zakupy portfeli wierzytelności lub potencjalne akwizycje spółek windykacyjnych w kolejnych 12 miesiącach, podała spółka. 

Share
d37126k

Obecnie Kruk jest w trakcie nabywania spółki we Włoszech i prowadzi poszukiwania spółek na innych rynkach. Spółka widzi potencjał w silnej podaży portfeli wierzytelność w IV kwartale 2016 r. i w kolejnych kwartałach 2017 r.

"Kruk buduje organizacje w Europie Zachodniej i planuje wspierania procesu rozwoju na tych rynkach poprzez akwizycje małych lub średnich firm windykacyjnych. Z uwagi na czas, wielkość oferty i efektywność kosztową spółka zamierza przeprowadzić podwyższenie kapitału poprzez ofertę prywatną" - podał Kruk w prezentacji wynikowej.

Zarząd Kruk w okresie dynamicznej ekspansji i rozwoju organizacji w Europie Zachodniej prowadzi konserwatywną politykę poziomu zadłużenia i zarządzania płynnością i preferuje finansowanie zakupu spółek windykacyjnych z kapitału własnego, podano także.

Podniesienie kapitału o maksymalnie 1 mln szt. akcji, stanowiących 5,6% obecnego kapitału zakładowego nastąpi w ciągu 6 miesięcy od NWZ, zwołanego na 29 listopada br.

d37126k

"Planowane podwyższenie kapitału nastąpi w trybie subskrypcji prywatnej, z wyłączeniem prawa poboru akcjonariuszy, lecz z przyznaniem obecnym akcjonariuszom, spełniającym przesłanki wskazane w uchwale w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki oraz emisji akcji serii G, prawa pierwszeństwa objęcia akcji nowej emisji (proporcjonalnie do liczby posiadanych akcji)" - czytamy w prezentacji.

Przyjęty tryb oferty ma na celu umożliwienie spółce wykorzystanie okresu koniunktury na rynku i przeprowadzenie podwyższenia kapitału zakładowego w stosunkowo krótkim terminie, podano także.

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. W 2015 r. zakupił i przyjął do obsługi wierzytelności o wartości 8,9 mld zł na siedmiu rynkach: w Polsce, Rumunii, Czechach, na Słowacji, w Niemczech oraz we Włoszech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy sięgnęły 611 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

d37126k

Podziel się opinią

Share
d37126k
d37126k