Trwa ładowanie...
dxlkj8d
13-11-2015 12:41

Kruk założył 2 spółki we Włoszech, szacuje rynek na większy niż polski

Warszawa, 13.11.2015 (ISBnews) - Kruk podpisał dziś umowy spółek Kruk Italia S.r.l z siedzibą w Mediolanie oraz ItaCapital S.r.l z siedzibą w Mediolanie, w których posiada po 100% udziałów, podała spółka. Kruk szacuje, że względem wartości nominalnej nabywanych i obsługiwanych portfeli wierzytelności rynek włoski jest większy niż polski.

dxlkj8d

Przedmiotem działalności Kruk Italia jest działalność w zakresie windykacji wierzytelności na zlecenie oraz windykacji pakietów wierzytelności nabytych przez grupę na terenie Włoch i innych krajów europejskich. ItCapital jest spółką sekurytyzacyjną specjalnego przeznaczenia, której działalność obejmuje przede wszystkim inwestowanie w wierzytelności lub aktywa związane z wierzytelnościami, podano w komunikacie.

"Pod względem wartości nominalnej nabywanych i obsługiwanych portfeli wierzytelności, emitent szacuje rynek włoski na większy niż polski. W opinii emitenta, obecność na nowym rynku stwarza szansę na wzrost poziomu inwestycji w portfele wierzytelności, dywersyfikację aktywów oraz wzrost przychodów grupy kapitałowej Kruk" - czytamy dalej w komunikacie.

Kruk posiada wszystkie udziały w tych spółkach, o łącznej wartości odpowiednio 50 tys. euro i 10 tys. euro.

Spółka podkreśla, że ekspansja zagraniczna jest jednym z jej głównych celów strategicznych na lata 2015-2019.

Kruk S.A. jest największą w Polsce firmą zarządzającą wierzytelnościami. Od 2007 roku działa w Rumunii, gdzie także jest liderem rynku. Od listopada 2011 roku Kruk działa w Czechach, od sierpnia 2012 roku na Słowacji, a od sierpnia 2014 roku w Niemczech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

(ISBnews)

dxlkj8d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxlkj8d