Trwa ładowanie...
dzl47m9
30-11-2015 11:20

Krynica Vitamin zainwestuje 31 mln zł w podwojenie mocy produkcyjnych

Warszawa, 30.11.2015 (ISBnews) - Zarząd Krynica Vitamin podjął decyzję o realizacji programu inwestycyjnego do końca 2016 r. o wartości 31 mln zł. Celem inwestycji jest podwojenie mocy wytwórczych do 500 mln puszek napojów rocznie, podała spółka.

Share
dzl47m9

"Obecnie w pełni wykorzystujemy nasze moce. Realizacja planowanych inwestycji umożliwi nam realizację znacznie większych zamówień dla międzynarodowych klientów i zwiększy nasze szanse w dużych przetargach na obsługę nowych zamówień" - powiedział prezes Piotr Czachorowski, cytowany w komunikacie.

Program inwestycyjny, którego realizacja rozpoczęła się w tym roku, zamknie się w kwocie 31 mln zł. Część finansowania pochodzić będzie z emisji nowych akcji, którą Spółka zamierza przeprowadzić w ramach trwającego procesu oferty publicznej akcji.

"Wysoka dynamika wzrostu i coraz większe przepływy gotówkowe pozwolą z kolei na regularne wypłacanie solidnej dywidendy" - dodał Czachorowski.

Zapisy na akcje spółki w ofercie publicznej dla inwestorów indywidualnych rozpoczęły się 18 listopada i potrwają do 2 grudnia. Zapisy dla instytucji finansowych odbędą się w dniach 4-8 grudnia. Debiut giełdowy Krynicy Vitamin jest oczekiwany w dniach 16-21 grudnia 2015 r.

dzl47m9

Cena maksymalna akcji w ofercie publicznej spółki została ustalona na 12,25 zł za akcję. Oznacza to, że wartość oferty publicznej ponad 1,5 mln akcji nowej emisji wyniesie blisko 20 mln zł brutto.

Krynica Vitamin jest polskim producentem napojów funkcjonalnych. Obecnie w ofercie spółki przeważają napoje energetyczne, których sprzedaż generuje 90% przychodów spółki. Ponadto grupa posiada szerokie portfolio innych napojów funkcjonalnych, takich jak napoje: izotoniczne, hipotoniczne, napoje wspomagające metabolizm i witaminowe suplementy diety. Grupa specjalizuje się w usługowym rozlewie dla produktów markowych oraz produktów private label dla sieci handlowych.

(ISBnews)

dzl47m9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzl47m9
dzl47m9