Trwa ładowanie...
d3vvnjn

Krynicki Recykling uruchamia w Wyszkowie linię do recyklingu szkła za 18 mln zł

04.11. Wyszków (PAP) - Krynicki Recykling, spółka zajmująca się recyklingiem szkła, uruchomiła w Wyszkowie instalację technologiczną do uzdatniania stłuczki szklanej opakowaniowej...

d3vvnjn
d3vvnjn

04.11. Wyszków (PAP) - Krynicki Recykling, spółka zajmująca się recyklingiem szkła, uruchomiła w Wyszkowie instalację technologiczną do uzdatniania stłuczki szklanej opakowaniowej oraz samochodowej - poinformowała spółka w komunikacie.

Koszt uruchomienia tej linii wyniósł 18 mln zł.

Jest to najnowocześniejsza linia tego typu w Polsce. Pozwala ona rocznie przetwarzać aż 135 tys. ton szkła.

Koszt instalacji nowej linii został sfinansowany ze środków własnych Krynicki Recykling, jak również z dwóch źródeł zewnętrznych - preferencyjnej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie (prawie 4 mln zł) oraz z Fundacji Ekofundusz (ponad 2 mln zł).

d3vvnjn

We wrześniu 2009 spółka poinformowała o planach przejścia z rynku NewConnect na główny rynek GPW.

Krynicki Recykling zajmuje się pozyskiwaniem i uzdatnianiem stłuczki szkła opakowaniowego na potrzeby hut szkła. Do kontrahentów spółki należą gminy, producenci wyrobów sprzedawanych w opakowaniach szklanych, przedsiębiorstwa komunalne, punkty skupu surowców wtórnych oraz wysypiska śmieci na terenie kraju. (PAP)

mjn/ ana/

d3vvnjn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vvnjn