Trwa ładowanie...

Kryzys zachęca Polaków do powrotu do kraju

W obawie przed kryzysem i utratą pracy mieszkający w Wielkiej Brytanii Polacy szykują się do powrotu do kraju. Najbardziej zdeterminowani są budowlańcy i bankowcy - donosi "Dziennik".
Share
Kryzys zachęca Polaków do powrotu do kraju
Źródło: AFP
d4evj1l

Zainteresowanych pracą w ojczyźnie jest tak wielu, że firmy rekrutacyjne na Wyspach zaczęły już przedstawiać oferty zatrudnienia z Polski. Na jedną przypada nawet kilkudziesięciu chętnych.

Polecamy: » Poradnik emigranta » Najnowsze wiadomości z kraju i świata » Więcej na temat rynku pracy w serwisie "Kadry"

d4evj1l

Według profesor Krystyny Iglickiej, eksperta od imigracji zarobkowej z Centrum Stosunków Międzynarodowych, redukcje mogą dotknąć nawet 360 tys. Polaków pracujących na Wyspach. Według różnych szacunków pracuje ich teraz od 900 tys. do nawet 1,2 mln.

Ale nie tylko finansistom i budowlańcom zagląda w oczy widmo bezrobocia. Źle dzieje się też w gastronomii, bo szukający gwałtownie oszczędności mieszkańcy Wysp mniej chętnie niż kiedyś zaglądają do barów i restauracji.

Na zawirowaniach na rynku pracy korzystają agencje zatrudnienia, które zaczęły wystawiać oferty pracy z Polski. Zainteresowanie, szczególnie wśród bankowców, jest ogromne. _ Na każde ogłoszenie o pracy w Polsce od razu dostajemy kilkadziesiąt CV _ - mówi pracownik londyńskiej firmy rekrutującej ludzi do sektora finansowego.

d4evj1l

Podziel się opinią

Share
d4evj1l
d4evj1l