Trwa ładowanie...
d38xyw9
04-03-2016 11:53

KUKE uruchomiła ubezpieczenia kredytów eksportowych do Iranu

Warszawa, 04.03.2016 (ISBnews) - Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) od marca br. umożliwiła polskim przedsiębiorcom możliwość ubezpieczania kredytów eksportowych do Iranu, podała Korporacja. Prezes KUKE w ramach rozpoznania możliwości ekspansji polskiego biznesu na ten rynek weźmie udział w misji gospodarczej do Iranu w przyszłym tygodniu.

d38xyw9
d38xyw9

"Z inicjatywy KUKE 1 marca br. Komitet Polityki Ubezpieczeń Eksportowych otworzył polskim przedsiębiorcom możliwość ubezpieczania kredytów eksportowych dla tego kraju. Oznacza to istotne rozszerzenie wsparcia Skarbu Państwa dla rodzimego eksportu i inwestycji na tym rynku" - czytamy w komunikacie.

KUKE wskazała, że ubezpieczenia średnio i długoterminowych kredytów eksportowych i inwestycji w Iranie w ramach ubezpieczeń gwarantowanych przez Skarb Państwa są już dostępne, trwa nabór wniosków o ubezpieczenie. "W odniesieniu do tych instrumentów wsparcia nie ma limitu na kraj ani na pojedynczą transakcję. Do KUKE zgłaszają się już także podmioty irańskie zainteresowane współpracą z polskimi dostawcami oraz banki gotowe do udzielenia finansowania dla takich relacji" - czytamy również.

Według Korporacji, polskie firmy liczą na kontrakty w takich sektorach jak wydobywczy, górniczy, transportu i ochrony środowiska. Dlatego KUKE wyszła z inicjatywą uruchomienia możliwości ubezpieczania kontraktów finansowanych kredytem średnio i długoterminowym na dostawy m.in. maszyn i urządzeń, środków transportu, itp. oraz usług realizowanych przez polskie firmy w Iranie.

"Należności eksportowe przysługujące polskim dostawcom produktów szybkozbywalnych od kontrahentów z Iranu z odroczonym terminem płatności krótszym niż 2 lata, KUKE ubezpiecza nieprzerwanie od wielu lat. Szczególną popularnością, co ciekawe, cieszą się na tym rynku polskie słodycze i ciastka" - czytamy również.

d38xyw9

"W ramach rozpoznania możliwości ekspansji polskiego biznesu na ten rynek Marek Czerski - prezes KUKE weźmie udział w planowanej w dniach 6-9 marca br. misji gospodarczej do Iranu" - podsumowano w komunikacie.
KUKE od 1991 roku ubezpiecza transakcje handlowe polskich przedsiębiorców, oferując usługi zapewniające bezpieczną wymianę handlową w kraju i za granicą, z tytułu sprzedaży towarów i usług z odroczonym terminem płatności. Jako jedyna firma w Polsce prowadzi także ubezpieczenia eksportowe gwarantowane przez Skarb Państwa.

(ISBnews)

d38xyw9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38xyw9