Trwa ładowanie...

Kumulacja w Eurojackpot. Takich pieniędzy nie było jeszcze nigdy

175 mln zł. Taka będzie pula w piątkowym losowaniu Eurojackpot. W historii gry w Polsce - choć jest ona krótka - jeszcze nie było takiej kumulacji. Mało tego. W żadnej innej grze losowej w naszym kraju nie było jeszcze tyle do wygrania.
Share
"Wyobraź sobie niewyobrażalne" - takie było hasło reklamowe loterii. Rzeczywiście, kumulacja 175 mln zł dotąd się nie zdarzyła
"Wyobraź sobie niewyobrażalne" - takie było hasło reklamowe loterii. Rzeczywiście, kumulacja 175 mln zł dotąd się nie zdarzyłaŹródło: WP.PL, Fot: Sebastian Ogórek
d1zh31y

W Eurojacpot można grać w kilkunastu krajach. W Polsce gra wystartowała we wrześniu. Uczestnik obstawia 2 z 10 liczb oraz z drugiej puli 5 z 50. W sumie jest aż 12 stopni wygranych. Za trafienie 2 liczb z 50 i 1 z 10 dostać można ok. 35 zł. Ale warto pamiętać, że ta kwota zależy od ogólnej puli i liczby osób, które wygrały, więc za każdym razem jest inna.

Zobacz też: Eurojackpot wchodzi do Polski. Do wygrania nawet 380 mln zł

Los nie jest tani, bo za wytypowanie zestawu liczb trzeba zapłacić 12,5 zł. Ale i wygrane są niemałe. Maksymalnie zgarnąć można 90 mln euro w kumulacji. Takie przypadki w pięcioletniej historii gry były dwa – o równowartość ok. 375 mln zł wzpogacili się Czech i Niemiec.

d1zh31y

175 mln zł to największa kwota do wygrania w historii polskich gier losowych. Rekordowa wygrana w Lotto, która padła w marcu tego roku - wynosiła 36,7 mln zł.

Losowanie odbywa się co piątek w Helsinkach około godziny 20. W polskiej telewizji nie można go obejrzeć, ale Totalizator Sportowy przeprowadzi retransmisję na swojej stronie internetowej ok. 21.

d1zh31y

Podziel się opinią

Share
d1zh31y
d1zh31y