Trwa ładowanie...
lotto

Kumulacja w Lotto. Tym razem do wygrania 9 milionów złotych

9 mln zł ma szansę wygrać szczęściarz, który zdecyduje się we wtorek na grę w "Lotto". Cztery kolejne losowania nie wyłoniły żadnego zwycięzcy i stąd kumulacja.

Share
Kumulacja w Lotto. Tym razem do wygrania 9 milionów złotych
Źródło: Eastnews, Fot: KAROLINA MISZTAL/REPORTER
d30ibbs

Aby zagrać o najwyższą stawkę, wystarczą 3 złote - tyle dokładnie kosztuje jeden los. Za 1 zł więcej można mieć dodatkową szansę w losowaniu Lotto Plus.

Warto jednak pamiętać, że wygraną trzeba podzielić się z fiskusem. W przypadku wtorkowego losowania skarbówka może zarobić nawet 900 tys. zł, czyli 10 proc. od wygranej.

d30ibbs

Oczywiście jeśli i tym razem nie zostanie wylosowana "szóstka", kwota ewentualnej wygranej jeszcze wzrośnie. Ucieszy się ewentualny kolejny szczęśliwiec i wspomniany już fiskus.

Dzisiejsza kumulacja jest jednak daleka od rekordowej. Na początku maja, po rekordowej kumulacji 60 mln zł, trzech graczy zgarnęło dokładnie po 19 mln 268 tys 238 złotych. Szczęśliwe losy zostały kupione w kolekturach w Krakowie, Sosnowcu oraz w Zamościu. Na razie rekord w kategorii wysokości wygranej należy do gracza z Ziębic na Dolnym Śląsku, który w ubiegłym roku trafił "szóstkę" w kumulacji i zgarnął ponad 35 milionów złotych.

Według badań, do grania w Lotto przyznaje się ponad połowa dorosłych Polaków. Nieco częściej losy puszczają mężczyźni niż kobiety. Największą popularnością cieszy się metoda na chybił-trafił (wybiera ją 59 proc. graczy). Mozolne zakreślanie pól na papierowych kuponach wybierają tylko niektórzy gracze.

d30ibbs

Podziel się opinią

Share
d30ibbs
d30ibbs