Trwa ładowanie...
d1uwuyq

Kurs praw do akcji BIK spadł o 2,67% na debiucie na rynku głównym GPW

Warszawa, 23.11.2016 (ISBnews) - Prawa do akcji spółki Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK) zadebiutowały dzisiaj na rynku głównym GPW. Na otwarciu kurs PDA spadł o 2,67% wobec ceny odniesienia i wyniósł 17,52 zł.
Share
d1uwuyq

Biuro Inwestycji Kapitałowych jest 484. spółką notowaną na głównym rynku oraz 18. debiutem na tym rynku w 2016 roku.
W ramach poprzedzającej debiut pierwotnej oferty publicznej inwestorzy objęli wszystkie 1,13 mln oferowanych akcji serii I, a wartość oferty wyniosła 20,34 mln zł brutto. Objęte przez inwestorów walory stanowią łącznie 27,4% podwyższonego kapitału zakładowego, który po podwyższeniu kapitału będzie się dzielił na 4,13 mln akcji.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozbudowę Centrum Logistycznego w Sosnowcu, budowę Centrum Logistycznego Kraków III oraz budowę Parku Handlowego w Dzierżoniowie.

Grupa zarządza aktualnie trzema parkami logistycznymi: Centrum Logistycznym Kraków I, Centrum Logistycznym Kraków II oraz Śląskim Centrum Logistycznym w Sosnowcu o łącznej powierzchni najmu wynoszącej 55,8 tys. m2. W ramach dywersyfikacji działalności zajmuje się także budową i wynajmem nowoczesnych powierzchni handlowych w segmencie parków handlowych (retail parków). Dotychczas zrealizowane zostały dwa retail parki: w Puławach i Bielsku-Białej.
(ISBnews)

d1uwuyq

Podziel się opinią

Share
d1uwuyq
d1uwuyq