Trwa ładowanie...

Kusznierewicz wymyślił coś, co już istnieje? W USA mają to od dawna

Rewolucyjny wynalazek nie taki rewolucyjny? 1,5 roku pracy, a tymczasem...

Share
Kusznierewicz wymyślił coś, co już istnieje? W USA mają to od dawnaŹródło: PAP, fot: Roman Jocher
d4d2zvr

Znany polski żeglarz i mistrz olimpijski Mateusz Kusznierewicz zaprezentował swój projekt, opracowywany przez ostatnie półtora roku przy współpracy z T-Mobile. Jest to ZOOM.ME – cyfrowa ramka na zdjęcia podłączona do internetu i współpracująca z własną aplikacją.

Jak wyjaśnia Kusznierewicz, taką ramkę można kupić np. członkom swojej rodziny niezbyt obytym z internetem i przesyłać im zrobione przez siebie zdjęcia prosto na telefon. A to wszystko za 249 zł.

Ponadto ramka w droższej wersji (349 zł) zawiera kartę SIM i opcję routera. Może więc stanowić domowy nadajnik sieci internetowej.

d4d2zvr

Projekt Kusznierewicza wywołał zachwyt części polskich blogerów i ekspertów technologicznych. Chwalą żeglarza-biznesmena za nowatorstwo i wprowadzenie polskiej myśli technicznej na nowy poziom (chociaż urządzenia będą produkowane w Chinach).

Czy jednak faktycznie mamy do czynienia z nowatorskim rozwiązaniem? Matthew Halaba, jeden z blogerów serwisu natemat.pl zauważył, że już od ponad pół roku firma Johnson's Baby promuje swój projekt „Grandparent's Frame”, który wydaje się być identyczna z tym, co zaproponował Kusznierewicz.Amerykanie stworzyli aplikację, która umożliwia wrzucanie zdjęć ze smartfona wprost na podłączoną do internetu ramkę.

Co ciekawe, Johnson's Baby nie sprzedaje ramek, bo aplikacja jest adresowana dla już istniejących urządzeń. Cyfrowe ramki na zdjęcia podłączone do internetu są oferowane od kilku lat przez wiele firm.

d4d2zvr

Jak widać aplikacja Amerykanów nie tylko przypomina urządzenie ZOOM.ME, ale jest nawet podobnie promowana - jako prezent, który można zrobić nie znającym zbyt dobrze internetu, dziadkom lub rodzicom. Różnica polega na tym, że w Polsce część urządzeń ZOOM.ME będzie miało swoje karty SIM i - być może - rozszerzoną funkcjonalność.

Kusznierewicz poinformował, że w tym roku ZOOM.ME będzie dostępne w Polsce i wybranych krajach Europy, w kanałach sprzedaży T-Mobile oraz sieciach: RTV EURO AGD, Mediamarkt, Saturn, Komputronik, Mediaexpert, Neonet, X-KOM i Empik.

Już od 3 listopada we wszystkich punktach sprzedaży będzie dostępna wersja 3G urządzenia. Dodatkowo w detalicznej sieci sprzedaży do wszystkich urządzeń w wersji 3G będzie dołączona w prezencie karta pre-paid od T-Mobile, umożliwiająca, przez trzy miesiące za darmo, odbieranie zdjęć. Po tym czasie za internet w ramce trzeba będzie jednak zacząć płacić. Niektórzy komentujący internauci już teraz zaczynają wskazywać, że to może być największą wadą całego projektu.

A jak Wam podoba się Zoom.Me? Czy jest to coś, co kupilibyście na Gwiazdkę swoim krewnym?

d4d2zvr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d2zvr
d4d2zvr