Trwa ładowanie...
d1uqo3m
d1uqo3m

LC Corp oczekuje w '11 wyższego EBIT rdr, w '13 sprzeda min. 1.000 lokali (opis)

23.11. Warszawa (PAP) - LC Corp oczekuje, że w tym roku wynik operacyjny spółki będzie wyższy niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. W roku 2013 deweloper chce sprzedać co...
Share
d1uqo3m

23.11. Warszawa (PAP) - LC Corp oczekuje, że w tym roku wynik operacyjny spółki będzie wyższy niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. W roku 2013 deweloper chce sprzedać co najmniej 1.000 mieszkań - poinformował na konferencji Dariusz Niedośpiał, prezes spółki.

"W 2011 roku spodziewamy się wyższego wyniku operacyjnego rok do roku" - powiedział dziennikarzom Niedośpiał.

Obecnie spółka uzupełnia portfel projektów i wprowadza do realizacji zaplanowane wcześniej inwestycje. Liczy na to, że w ciągu najbliższych 6 miesięcy uda jej się pozyskać 3 z 15 negocjowanych obecnie projektów. Zdaniem prezesa, w 2013 roku nastąpi szczyt sprzedaży z inwestycji mieszkaniowych.

d1uqo3m

"W 2011 roku główna nasza aktywność to pozyskiwanie i uruchamianie inwestycji. Prowadzimy poważne rozmowy o 15 nowych projektach. Liczymy, że w ciągu sześciu miesięcy uda się domknąć trzy. W Krakowie dogadaliśmy się biznesowo co do dwóch projektów. Przed nami due-diligence i może niedługo poinformujemy o nich" - powiedział prezes.

"Na 2013 r. przypadnie szczyt sprzedaży mieszkań. Oczekujemy, że sprzedamy wtedy przynajmniej 1.000 mieszkań" - dodał.

Obecnie deweloper prowadzi projekty w większych miastach.

"Nasza aktywność w tej chwili skupia się we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i w Gdańsku. Tam mamy czynne inwestycje. W Łodzi także mamy inwestycję, ale biznesowo na razie nie będziemy tam aktywni. Główny nacisk kładziemy na Warszawę" - powiedział prezes LC Corp.

d1uqo3m

"Jeśli chodzi o budownictwo mieszkaniowe, we Wrocławiu mamy ok. 5 lokalizacji. W każdej przekażemy ok. 120-130 mieszkań. Ten sam plan chcemy powtórzyć w Krakowie. Tam mamy dwie lokalizacje na ten moment; myślę, że do końca roku dobierzemy 1-2 nowe lokalizacje, które uruchomimy w przyszłym roku" - dodał.

Spółka zamierza skupić się na działalności w Warszawie. Plan zarządu na najbliższe lata zakłada pozyskiwanie gruntów w stolicy i zwiększenie obecności na tym rynku, zarówno w segmencie mieszkaniowym, jak i komercyjnym.

"W Warszawie zdecydowanie zbyt mało jesteśmy aktywni. W tej chwili mamy dużą inwestycję w Ząbkach. Aktywność zarządu będzie się skupiała na pozyskaniu projektów w stolicy, przede wszystkim mieszkaniowych. Prowadzimy w tej chwili rozmowy" - powiedział Niedośpiał.

"Pion komercyjny zamierzamy uzupełnić w najbliższej przyszłości o jeszcze jeden nowy projekt biurowy. Nie będzie to być może tak ekskluzywny projekt jak Wola Center" - dodał.

d1uqo3m

Wola Center to projekt biurowy zlokalizowany w Warszawie przy ul. Okopowej. Będzie to kompleks 4 połączonych ze sobą budynków. Łączna powierzchnia najmu wyniesie 31 tys. mkw.

LC Corp właśnie rozpoczął realizację inwestycji. Generalnym wykonawcą jest Budimex. Zakończenie budowy przewidziane jest w połowie 2013 roku, a oddanie do użytku we wrześniu 2013 r.

W perspektywie kilku lat, LC Corp chce posiadać dwie silne linie biznesowe: mieszkaniową i komercyjną.

Spółka planuje powiększenie banku ziemi. Poszukuje lokalizacji, które zapewnia jej ok. 9.000 mkw PUM.

d1uqo3m

"Poszukujemy niewielkich projektów o powierzchni około 9 tys. mkw PUM jako uzupełnienie naszego banku ziemi. To w przeliczeniu na ok. sześćdziesięciometrowe mieszkania oznacza mniej więcej 130-150 mieszkań w jednym etapie" - powiedział prezes.

Po trzech kwartałach 2011 r. LC Corp miał 119,98 mln zł przychodów oraz 49,68 mln zł zysku netto. W III kwartale grupa wypracowała 29,24 mln zł przychodów i 18,9 mln zł zysku netto.(PAP)

mto/ jtt/

d1uqo3m

Podziel się opinią

Share
d1uqo3m
d1uqo3m