Trwa ładowanie...

Legenda Łucznika pójdzie w świat

Bumar chce budować nową fabrykę broni strzeleckiej na obrzeżach Radomia. W ten sposób ma zostać podtrzymana legendarna marka Łucznik. W radomskiej fabryce produkowane będą lufy do karabinów największych koncernów świata - donosi "Rzeczpospolita".

Share
Legenda Łucznika pójdzie w świat
Źródło: Domena publiczna/wiki, fot: Wisnia6522
d1syhaz

Jak pisze gazeta, prace budowlane ruszyć mają jesienią, aktualnie kończą się prace przy projekcie architektonicznym. Ze względu na podłoże nie będzie mogła powstać podziemna strzelnica testowa. Jej brak obniży jednak koszty budowy o 15 mln zł z planowanych pierwotnie 70 mln zł.

Jak podkreśla "Rz", będzie to najnowocześniejszy kompleks przemysłowy w zbrojeniówce. Samą fabrykę postawi Agencja Rozwoju Przemysłu za pieniądze ze sprzedaży innych firm zbrojeniowych (m.in. PZL Świdnik). Łucznik, będący częścią Bumaru, przejmie w leasing fabrykę wyposażoną w komputerowo sterowane obrabiarki i technologie mogące produkować także z wykorzystaniem materiałów kompozytowych.

W nowym zakładzie produkowane będą nowoczesne lufy sprzedawane na koncernom zbrojeniowym na całym świecie. Poza tym powstawać tam będzie nowa polska broń zwana MSBS - to cała rodzina nowoczesnych karabinów. Fabryka Łucznika liczy też na kontrakty od polskiego wojska. Chodzi o pistolety Rad.

Wirtualna Polska/"Rzeczpospolita"

d1syhaz

Podziel się opinią

Share
d1syhaz
d1syhaz