Trwa ładowanie...
d40fu5d

Leki wycofane przez GIF. Zapakowano błędnie opakowania dwóch produktów

Leki Furosemidum Polfarmex i Nasen zostały wycofane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Leki pomylono przy pakowaniu. Dlatego też w opakowaniach Nasen znalazł się Furosemid, a w pudełkach Furosemidu - Nasen.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Furosemidum Polfarmex i Nasen zostały wycofane (zdjęcie ilustracyjne).
Furosemidum Polfarmex i Nasen zostały wycofane (zdjęcie ilustracyjne). (Getty Images)
d40fu5d

Chodzi o dwie serie wymienionych leków. GIF podaje, że wycofane zostały:

  • Furosemidum Polfarmex (Furosemidum), tabletki 40 mg, numer serii: 020320, termin ważności: 03.2023, podmiot odpowiedzialny: Polfarmex S.A. z siedzibą w Kutnie;
  • Nasen (Zolpidemi tartras), tabletki powlekane 10 mg, numer serii: 020320, termin ważności: 03.2023, podmiot odpowiedzialny: Polfarmex S.A. z siedzibą w Kutnie.

Główny Inspektor Farmaceutyczny zaleca wszystkim pacjentom zażywającym wycofane leki, aby sprawdzili opakowania, które posiadają w swojej apteczce. Niezbędnym okaże się porównanie serii leku posiadanego z tymi wymienionymi powyżej.

d40fu5d

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. "Dołek był w połowie kwietnia"

A co jeżeli posiadamy wycofany lek? Wtedy też powinniśmy go jak najszybciej zwrócić do apteki, w której go zakupiliśmy. Warto również w takim wypadku skonsultować się z lekarzem.

Tym bardziej, że zamienne zażycie tych leków może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia - ostrzega Inspektor. "Furosemidum Polfarmex jest produktem leczniczym stosowanym m.in. przy leczeniu nadciśnienia tętniczego, natomiast Nasen jest lekiem nasennym i uspakajającym" - czytamy na stronie GIF.

"Główny Inspektor Farmaceutyczny informuje, iż w gestii podmiotu odpowiedzialnego jest określenie trybu oraz zakresu zwrotu, bądź wymiany wadliwego produktu leczniczego" - czytamy dalej.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d40fu5d

Podziel się opinią

Share
d40fu5d
d40fu5d