Trwa ładowanie...
d25zzga
07-09-2016 11:30

Leonardo-Finmeccanica i PGZ mają list intencyjny ws. partnerstwa

Warszawa, 07.09.2016 (ISBnews) - Leonardo-Finmeccanica i Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) podpisały list intencyjny w sprawie długoterminowej umowy o partnerstwie na rynku obronności i bezpieczeństwa, poinformowały firmy. List intencyjny ma na celu umocnienie pozycji konkurencyjnej obu spółek na międzynarodowym rynku, podano także.

d25zzga
d25zzga

"Podpisany list intencyjny z Leonardo-Finmeccanica umożliwia nam zbadanie i zdefiniowanie obszarów potencjalnej współpracy przemysłowej dotyczącej szerokiego zakresu produktów spełniających wymagania rynku polskiego, a także europejskiego. Będziemy dążyć do wymiany wiedzy i myśli technologicznej, by móc kooperować w zakresie badań, rozwoju i produkcji" - powiedział prezes PGZ Arkadiusz Siwko, cytowany w komunikacie.

Na mocy tego porozumienia, Leonardo będzie wspierać PGZ swoimi technologiami i produktami, natomiast PGZ będzie współpracować z Leonardo w zakresie działalności przemysłowej i logistycznej. List intencyjny zakłada duży transfer technologii do PGZ w celu wygenerowania znacznej działalności w dziedzinie wysokich technologii oraz utworzenia dużej liczby miejsc pracy w obydwu spółkach w nadchodzących latach. W Polsce spółka Leonardo już poczyniła znaczne inwestycje w branży śmigłowcowej po nabyciu PZL-Świdnik, podano również.

"Ta umowa rozpoczyna nową erę w relacjach przemysłowych między Włochami a Polską w przemyśle obronnym i bezpieczeństwa. Jestem przekonany, że łącząc siły, będziemy w stanie zaoferować naszym klientom najlepsze rozwiązania pod względem osiągów, kosztów operacyjnych oraz zdolności utrzymaniowych" - powiedział prezes Leonardo-Finmeccanica, również cytowany w komunikacie.

Porozumienie określa szeroki zakres współpracy przemysłowej między obiema spółkami. PGZ i Leonardo ogłosiły zamiar rozpoczęcia współpracy w zakresie platform i usług śmigłowcowych, systemów lądowych, systemów morskich, samolotów bezzałogowych, systemów i usług samolotowych, a także technologii kosmicznych. Na mocy tego porozumienia Leonardo i PGZ ogłosiły także, że przeanalizują i określą obszary potencjalnej współpracy w zakresie szerokiej gamy produktów spełniających wymogi rynku polskiego i z przeznaczeniem na eksport, podano również.

d25zzga

PGZ to producent sprzętu wojskowego; grupa ponad 60 spółek, która zatrudnia ponad 17 500 osób. Roczny obrót PGZ wynosi ok. 5 mld zł.

Leonardo-Finmeccanica należy do grona dziesięciu największych globalnych graczy w sektorze lotniczym, obronnym i bezpieczeństwa. W 2015 r. spółka odnotowała skonsolidowane przychody w wysokości 13 mld euro. Do jego grupy należy m.in. PZL-Świdnik - producent śmigłowców polskiej konstrukcji.

(ISBnews)

d25zzga
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25zzga