Trwa ładowanie...
d27919a

Leroy Merlin otworzył trzeci w tym roku market budowlany

Wczoraj w podwarszawskich Jankach otwarty został kolejny market budowlany sieci Leroy Merlin. To już 32 sklep tej francuskiej grupy w Polsce. Firma zapowiada otwarcie jeszcze trzech obiektów do końca 2009 r.

Share
d27919a

Nowy sklep Leroy Merlin powstał w Centrum Handlowym Janki, w miejscu gdzie do lipca ub. r. działała jeszcze Conforama. Leroy Merlin w Polsce przejął 4 sklepy Conforamy (m.in. w Jankach, w Warszawie przy ulicy Ostrobramskiej oraz w Katowicach) i zamienia je na markety pod swoim szyldem. Obecnie trwa przebudowa sklepów w Katowicach i Warszawie.

_ W całym 2009 r. otworzymy na pewno 6 nowych sklepów. Dwa kolejne zaplanowane otwarcia są pod znakiem zapytania. Mogą wystąpić opóźnienia u deweloperów, którzy w związku z kryzysem finansowym mają problemy z terminową realizacją swoich projektów _ – powiedział Christophe Dubus, prezes Leroy Merlin w Polsce.

Leroy Merlin od początku roku otworzył już sklepy w Opolu (luty), Kłodzku (marzec) i w Jankach. Kolejne otwarcie jest zaplanowane na czerwiec w Lublinie. Drugi market w miejscu po Conforamie ruszy w listopadzie w Katowicach.

d27919a

Firma nie ujawniła ile kosztowała przebudowa obiektu w Jankach. Zmiany były jednak gruntowne. Conforama różniła się asortymentem od Leroy Merlin, miała działy z elektroniką, sprzętem AGD i meblami, których nie ma w Leroy Merlin.

_ Przy takich inwestycjach zawsze dbamy o rentowność. Chcemy też stworzyć miejsce wygodnych i przyjemnych zakupów dla naszych klientów. Dlatego wprowadzamy wiele innowacyjnych rozwiązań, staramy się zainspirować pomysłami klientów, którzy zamierzają urządzać domy i mieszkania _– mówi Christophe Dubus.

Chodzi m. in. o prezentacje gotowych aranżacji i pomysłów na urządzenie wnętrz w działach Świat kuchni i Świat łazienek. W nowym Leroy Merlin wiele uwagi poświęcono na przygotowanie efektownych ekspozycji w działach Dekoracyjnym, Farb i lakierów (przykłady kolorów ułożone w tęczę, zastosowania różnych detali wykończeniowych), Podłóg (egzotyczne drewno) i w największym dziale Ogród, zajmującym 900 mkw.

Jedną z ciekawych nowości jest też pokazanie przekroju nowobudowanego domu, od fundamentów po elementy wykończenia. Dzięki temu nawet osoba nie znająca się na konstrukcjach budowlanych będzie mogła łatwo zorientować się, jakie materiały należy zastosować na fundamenty, do izolacji pionowych, ścian nośnych, ocieplania, tynkowania, wykańczania fasad i wnętrz.

d27919a

Edukacja jest dla Leroy Merlin jednym z ważnych sposobów zdobywania zaufania klientów. Dlatego w nowym sklepie jest wiele prezentacji zastosowania i działania sprzedawanych materiałów i urządzeń, np. mechanizmów bram, okien i świetlików dachowych, narzędzi dla majsterkowiczów i ogrodników.

Doradcy handlowi siłą nowego sklepu

Leroy Merln w Jankach należy do mniejszych sklepów działających w tej sieci, zajmuje 6 tys. mkw. powierzchni handlowej. Dla porównania, największy Leroy Merlin w Polsce (w Warszawie przy Al. Jerozolimskich) ma 18 tys. mkw. Mimo tego w Janakach udało się zmieścić wszystkie działy obecne w innych sklepach i około 25 tys. pozycji asortymentowych. Leroy Merlin oferuje w Polsce około 35 tys. różnych produktów, te których nie ma na miejscu w Jankach, można tam zamówić z katalogów. W sklepie zadbano też o oświetlenie zbliżone do naturalnego jak tylko to możliwe, dzięki zastosowaniu dużej liczby świetlików przepuszczających promienie słońca oraz nowoczesnych lamp. Do obsługi klientów zatrudniono 153 osoby.

_ Recepta na sukces? Być otwartym i reagować na potrzeby klientów i otoczenia. Nasza konkurencyjność opiera się na kompetentnych doradcach handlowych _ – mówi Tomasz Radzyński, dyrektor Leroy Merlin w Jankach.

Poza radami fachowców poleca on klientom usługi dodatkowe, takie jak mieszanie farb, cięcie blatów, szycie zasłon czy obszywanie wykładzin. Na miejscu można też zamówić transport i usługi montażowe.

d27919a

Leroy Merlin wprowadził tez trzy zasady obowiązujące przy obsłudze klientów: bezterminową możliwość zwrotu zakupionych produktów, gwarancję najniższych cen (jeśli klient pokaże, że w innym sklepie kupił ten sam artykuł taniej, otrzyma zwrot podwójnej różnicy w cenie) i gwarancje stałości cen w sporządzanych dla klientów kosztorysach i zamówieniach. W sklepie można też bez żądnych ograniczeń robić zdjęcia ekspozycji i poszczególnych produktów.

JS

Handel-Net

d27919a

Podziel się opinią

Share
d27919a
d27919a