Trwa ładowanie...
dsw24ng

Libijski minister pracy poinformował o przejściu na stronę powstańców

07.06. Genewa (PAP/AFP) - Libijski minister pracy Al Amin Manfur w czasie zgromadzenie Międzynarodowej Organizacji Pracy w Genewie poinformował, że występuje przeciwko reżimowi...

Share
dsw24ng

07.06. Genewa (PAP/AFP) - Libijski minister pracy Al Amin Manfur w czasie zgromadzenie Międzynarodowej Organizacji Pracy w Genewie poinformował, że występuje przeciwko reżimowi dyktatora Libii Muammara Kadafiego - podała we wtorek libijska misja przy ONZ.

W ten sposób potwierdziły się doniesienia, które pojawiły się na szwajcarskiej stronie internetowej Swissinfo. "Chciałbym tutaj ogłosić, że porzucam reżim Kadafiego, jako szef resortu pracy i zatrudnienia Libii" - oświadczył Manfur w rozmowie z portalem. Dodał, że nie zamierza zostać w Szwajcarii.

Zapewnił następnie "o swoim poparciu i sympatii dla rewolucji 17 lutego i jej uczestników". Manfur zadeklarował gotowość współpracy z powstańczą Narodową Radą Libijską z siedzibą w Bengazi, "aby budować przyszłość Libii i w najbliższej przyszłości - demokratyczne państwo libijskie".

W lutym w czasie specjalnej sesji Rady Praw Człowieka ONZ na temat sytuacji w Libii libijska delegacja ogłosiła, że przechodzi na stronę antyreżimowych powstańców. Zebrani dyplomaci przyjęli tę deklarację owacją. (PAP)

ksaj/ ro/ asa/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dsw24ng

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsw24ng
dsw24ng