Trwa ładowanie...
d1pl8zr

Lidl otworzy ok. 70 sklepów w 2016 r., planuje utrzymać tempo rozwoju (aktual.)

W dzisiejszej depeszy pt. "Lidl Polska planuje otworzyć około 70 sklepów w 2017 r." podaliśmy, że sieć sklepów Lidl planuje utrzymać dotychczasowe tempo rozwoju i otworzyć około 70 sklepów w 2017 r. Na prośbę spółki informujemy, że sieć Lidl planuje utrzymać dotychczasowe tempo rozwoju i otworzyć kilkadziesiąt sklepów w 2017 r.

Share
d1pl8zr

Poniżej zaktualizowana wersja depeszy:

Warszawa, 25.11.2016 (ISBnews) - Sieć sklepów Lidl otworzy w tym roku około 70 sklepów i planuje utrzymać dotychczasowe tempo rozwoju w 2017 r., poinformowała ISBhandel PR manager Lidl Polska Aleksandra Robaszkiewicz.

"W grudniu otworzymy jeszcze kilka sklepów, podobnie jak w latach ubiegłych utrzymujemy tempo ekspansji organicznej, w tym roku otworzymy w sumie około 70 sklepów. Jesteśmy obecni we wszystkich województwach w Polsce, zależy nam na dotarciu do jak najszerszego grona odbiorców" - poinformowała ISBhandel Robaszkiewicz.

d1pl8zr

Lidl Polska to obecnie 608 dyskontów, 8 otwarć odbyło się 23 listopada br., 600-tną placówkę sieć otworzyła w październiku.

"Placówki otwieramy w większych miejscowościach, ale także i w tych nie spełniających naszych założeń ekspansyjnych ze względu na wielkość miejscowości, gdy jest wyraźne zapotrzebowanie na naszą ofertę. Takim przykładem jest miejscowość Kąty Wrocławskie pod Wrocławiem, z 3,5 tys. mieszkańców, którzy wystosowali do nas petycję w sprawie wybudowania marketu. Szukamy obecnie najbliższej możliwej lokalizacji" - powiedziała Robaszkiewicz.

Aktualnie ponad 70% asortymentu dostępnego w Lidlu pochodzi od polskich producentów. Robaszkiewicz w rozmowie z ISBhandel podkreśliła, że co roku podpisywane są umowy z nowymi polskimi spółkami, w przyszłym roku sieć także planuje powiększyć liczbę rodzimych dostawców.

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w Europie istnieje około 10 000 sklepów tej marki.

Maja Święcka

(ISBnews/ISBhandel)

d1pl8zr

Podziel się opinią

Share
d1pl8zr
d1pl8zr