Trwa ładowanie...
dplj0y9
dplj0y9

Łódź/ Cztery nowe strategiczne kierunki działań Łódzkiej SSE

Własne nieruchomości pod wynajem, zaangażowanie w procesy rewitalizacyjne i edukacyjne oraz wspieranie segmentu młodych polskich firm technologicznych - to cztery nowe strategiczne kierunki działania Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A w latach 2016-2025.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dplj0y9

Główne założenia i nowe obszary działalności spółki w najbliższych latach zarząd ŁSSE S.A. przedstawił podczas czwartkowej konferencji prasowej. Jak podkreślił jej prezes Marek Michalik w opracowanym dokumencie strategicznym, oprócz dotychczasowej aktywności związanej z pozyskiwaniem i obsługą inwestorów znalazły się cztery innowacyjne kierunki funkcjonowania i cele.

"Zupełną nowością jest to, że po raz pierwszy sami zdecydowaliśmy się zainwestować w budowę własnych powierzchni. Będą one przeznaczone na magazyny lub pod lekkie produkcje dla małych i średnich przedsiębiorstw. To tereny strefowe, a więc inwestorzy będą korzystać z nich na preferencyjnych warunkach. Do końca przyszłego roku przy ul. Stokowskiej w Łodzi powstanie 10 tys. metrów kw. takich powierzchni" - poinformował.

Jak zaznaczył, oznacza to poszerzenie oferty ŁSSE dla małych i średnich przedsiębiorców. Wyjaśnił, że do tej pory potencjalnym inwestorom oferowano głównie tereny inwestycyjne w postaci gruntów.

dplj0y9

Michalik zapowiedział również aktywne zaangażowanie ŁSSE w różnego rodzaju procesy rewitalizacyjne. "Chcemy, żeby rząd dostrzegł to, że jesteśmy firmą, która w swojej strategii ma zapisaną rewitalizację i w przypadku dużych lub małych procesów rewitalizacyjnych możemy być pośrednikiem, czy też przedstawicielem rządu w terenie w tym aspekcie" - tłumaczył.

Wiceprezes zarządu ŁSSE S.A. Agnieszka Sygitowicz zwróciła uwagę na istotną rolę spółki w "pomijanym często gospodarczym wymiarze rewitalizacji, czyli przenoszenia nowego życia gospodarczego w miejsca, w których go jeszcze nie ma, lub istniało ono kiedyś".

Wśród kolejnych kierunków wyznaczonej strategii wymieniła wspieranie i inwestowanie w młode polskie firmy segmentu technologicznego, m.in. poprzez zaininicjowaną już realizację programów akceleracyjnych dla start-upów;

Ważnym aspektem dla spółki ma być także aktywne zaangażowanie ŁSSE w procesy edukacyjne. Ten cel ma być realizowany m.in. poprzez wzmocnienie istniejącego już klastra edukacyjnego, kontynuowanie aktywnej współpracy z uczelniami z Łodzi i regionu, a także docelowe stworzenie własnej placówki dydaktycznej. Ma ona odpowiadać na wyzwania rynku pracy i dostarczać wykwalifikowanych pracowników do przedsiębiorstw.

dplj0y9

"Powstanie centrum kompetencyjnego to wynik naszych doświadczeń związanych pytaniami inwestorów o wykwalifikowane kadry" - dodała Sygitowicz.

Michalik podkreślił, że przygotowana na lata 2016-2025 strategia dotyczy ważnego okresu, ponieważ zgodnie z ustawą specjalne strefy ekonomiczne mają funkcjonować w Polsce do końca 2026 roku.

ŁSSE istnieje od 19 lat; w tym czasie wydała prawie 300 zezwoleń dla inwestorów działających na obszarze 1416 ha w trzech województwach: łódzkim, mazowieckim i wielkopolskim. Zrealizowali oni inwestycje o łącznej wartości ok. 15 mld zł, dzięki którym powstało prawie 36 tys. miejsc pracy.

dplj0y9

Podziel się opinią

Share
dplj0y9
dplj0y9