Trwa ładowanie...
d3unxfk
d3unxfk

Łódzkie/Nowe inwestycje w SSE w Sieradzu i Radomsku

W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Sieradzu wmurowano w czwartek kamień węgielny pod nową fabrykę płytek ceramicznych Grupy Tubądzin. To inwestycja za ok. 135 mln zł, która da pracę ponad stu osobom. Rozbudowę działalności planują też dwa zakłady z ŁSSE w Radomsku.
Share
d3unxfk

"Tubądzin to już światowa marka, a inwestycja za ponad 135 mln zł, która da pracę ponad stu osobom to nobilitacja dla Sieradza, katalizator i magnes, który - mam nadzieję - będzie w przyszłości przyciągał kolejnych inwestorów. Cieszę się, że jako miasto mogliśmy dopomóc w urzeczywistnieniu tej inwestycji" - podkreślił prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

Powstająca fabryka będzie produkowała płytki ceramiczne wielkoformatowe. Obok pracowników produkcji znajdą w niej zatrudnienie mechanicy, informatycy i technolodzy. Jak zapowiadają właściciele, w zakładzie zostanie zastosowana - po raz pierwszy w tej części Europy - innowacyjna metoda formowania płyt w sposób ciągły. Planuje się produkowanie ok. 3 mln m kw. płyt rocznie.

"Wiele osób twierdzi, że nie jest to dobry czas na otwieranie nowej fabryki, ale 33 lata temu też ostrzegano mnie, że nie jest to dobry czas na otwieranie fabryki płytek. Myślę, że nam się uda - budowa trwa od ponad dwóch miesięcy i jest obecnie zaawansowana. Rozruch planujemy na listopad" - zaznaczył właściciel Grupy Tubądzin Andrzej Wodzyński.

d3unxfk

Grupa Tubądzin jest obecnie jednym z czołowych producentów płytek ceramicznych w kraju ze stuprocentowym polskim kapitałem. Należą do niej zakłady produkcyjne w Tubądzinie i Ozorkowie oraz centrum dystrybucyjne w Cedrowicach. W ostatnich 20 latach łączna wartość inwestycji Grupy przekroczyła 350 mln zł.

Tubądzin jest jednym z największych pracodawców w Łódzkiem; zatrudnia ponad tysiąc osób. Jego wyroby trafiają do ponad 30 krajów, a udział sprzedaży zagranicznej wynosi obecnie ponad 20 proc.

O planach rozwojowych dwóch innych firm działających w łódzkiej SSE w Radomsku poinformował w czwartek rzecznik ŁSSE Marcin Kwintkiewicz.

Spółka HSV Polska, zajmująca się produkcją opakowań oraz kształtek styropianowych technicznych ze spienionych tworzyw sztucznych znajdujących zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, planuje zakup nowych maszyn za ok. 1,5 mln zł. Z kolei producent systemów aluminiowych dla budownictwa spółka Cortizo zainwestuje w infrastrukturę i linie produkcyjne ponad 10 mln zł. Obie inwestycje pozwolą na utrzymanie łącznie ponad 160 miejsc pracy i stworzenie kilkudziesięciu nowych.

ŁSSE istnieje od 19 lat. Wydała w tym czasie 288 zezwoleń, a inwestorzy zrealizowali inwestycje o łącznej wartości ponad 13,6 mld zł, dzięki którym powstały prawie 34 tysiące miejsc pracy.

d3unxfk

Podziel się opinią

Share
d3unxfk
d3unxfk