Trwa ładowanie...
d3yhna9
d3yhna9

Łódzkie/ Prawie 10 mln zł na promocję gospodarczą regionu

Prawie 10 mln zł na promocję gospodarczą regionu przeznaczy w ciągu najbliższych dwóch lat Urząd Marszałkowski w Łodzi. Finansowany będzie m.in. udział przedsiębiorców z Łódzkiego w zagranicznych targach i misjach gospodarczych oraz szkolenia dla biznesu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3yhna9

"Wykorzystujemy szansę, jaką jest możliwość dofinansowania pieniędzmi unijnymi promocji gospodarczej województwa. Tak naprawdę jest to jednak promocja przedsiębiorstw, które działają w regionie, miejsc, które chcą przyciągać inwestorów oraz wizerunku Łódzkiego - nowoczesnego, aktywnego gospodarczo, rozpoznawanego w świecie" - podkreślił marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień na wtorkowej konferencji prasowej.

Na program promocji składają się dwa projekty. Pierwszy dotyczy promocji Łódzkiego poprzez organizację i udział w zagranicznych targach i misjach gospodarczych. Wartość projektu, który będzie realizowany do końca października 2018 roku, to 4,7 mln zł.

Misje gospodarcze mają być połączone z obecnością na targach EXPO REAL Monachium, CeBIT Hannover, EUPIC Chengdu oraz promocją produktów spożywczych z Łódzkiego w Chengdu (Chiny), które jest partnerskim miastem Łodzi. Oferta obejmuje 39 propozycji dotyczących imprez targowych i misji gospodarczych m.in. w Niemczech, Chinach, Francji, Szwajcarii i USA, a także przygotowanie przedsiębiorców do ekspansji na wybrane rynki zagraniczne poprzez szkolenia, warsztaty i spotkania informacyjne.

d3yhna9

Drugi projekt - o wartości 4,9 mln zł - to m.in. stworzenie systemu komunikacji i doradztwa dla przedsiębiorców oraz ich udział w Europejskim Forum Gospodarczym, Międzynarodowym Kongresie Biogospodarki, Lodzkie Innovation Days.

W Łódzkiem powstanie system doradztwa i komunikacji dla przedsiębiorców, który tworzyć będą 22 instytucje otoczenia biznesu dostępne na poziomie każdego powiatu. W listopadzie br. w siedmiu powiatach rozpoczną działalność Centra Innowacji Biznesowej, które będą finansowane z UE do września 2018 r. Program zakłada ich dalsze funkcjonowanie - w każdym zatrudniony będzie jeden promotor biznesu.

"Byliby to współpracownicy organizacji przedsiębiorców pokazujący możliwości współpracy międzynarodowej, uczestniczący w przepływie informacji bezpośrednio do firm. Liczymy, że w takim systemie delegowania pracownika uda się przedsiębiorców przekonywać szybciej do wychodzenia na rynki zewnętrzne" - wyjaśnił marszałek.

Zorganizowany zostanie także cykl szkoleń dla przedsiębiorców z regionu, zainteresowanych aspektami prawnymi i organizacyjnymi, które mogą być wykorzystane przy realizacji eksportu i chcących nabyć kompetencji w biznesie międzynarodowym.

Jak zaznaczyła dyrektor Departamentu ds. Przedsiębiorczości Ewa Florczyk, wszystkie działania w ramach projektów były konsultowane z przedsiębiorcami i odpowiadają bezpośrednio na ich potrzeby.

d3yhna9

Podziel się opinią

Share
d3yhna9
d3yhna9