Trwa ładowanie...
d3ed75a

Łódzkie/ W regionie działa ponad 40 firm branży AGD

W Łódzkiem w sektorze AGD działa ponad 40 firm, które zatrudniają ponad 5 tys. osób. Połowa z tych firm funkcjonuje na terenach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - wynika z informacji przekazanych PAP przez jej rzecznika Marcina Kwintkiewicza.

Share
d3ed75a

Prezes strefy Tomasz Sadzyński dodał, że od czterech lat co roku w ŁSSE przybywa 2-3 nowych inwestorów. Zwrócił też uwagę, że w regionie łódzkim działają "wielcy gracze sektora AGD", np. Bosh Siemens czy Indesit z grupy Whirlpool, a także dziesiątki firm, które są poddostawcami tej branży. Wiele z nich funkcjonuje w ŁSSE.Zarówno Sadzyński, jak i Kwintkiewicz, uczestniczyli w III Międzynarodowym Forum Producentów AGD, które odbyło się w środę w Pabianicach k. Łodzi. Rozmawiano na nim m.in. o dalszym rozwoju tej branży w regionie łódzkim.Uczestnicy spotkania zwrócili uwagę, że wiele nowych inwestycji zapowiadanych przez dużych wytwórców AGD na terenie woj. łódzkiego to inwestycje w badania i rozwój. Powstają biura badawczo-rozwojowe, ważnym trendem jest lokowanie w Łodzi centrów usług wspólnych.Jak informował marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień, fundusze unijne w bieżącej perspektywie w dużym stopniu przeznaczane będą na rozwój przedsiębiorczości i wsparcie badań nowych technologii zamawianych przez firmy
branży AGD.W Polsce działa obecnie 27 fabryk sprzętu AGD. Według CECED (Związek Pracodawców AGD Polska) firmy tej branży zatrudniają w kraju 22 tys. osób i osiągają łączny przychód 18,5 mld zł. Regionalnie produkcja ulokowana jest w pięciu województwach: dolnośląskim, łódzkim, wielkopolskim, podkarpackim i podlaskim.Forum Producentów AGD zostało zainicjowane w 2013 r. przez firmę Mller - Dielila Logistik Polska. Partnerem tegorocznego jest ŁSSE.

d3ed75a

Podziel się opinią

Share
d3ed75a
d3ed75a