Trwa ładowanie...
d2rfkgu
26-02-2016 16:06

Lokum Deweloper kupił działkę w Krakowie za 33,2 mln zł pod ok. 600 mieszkań

Warszawa, 26.02.2016 (ISBnews) - Lokum Deweloper nabył działkę o powierzchni ponad 3 ha przy ul. Kobierzyńskiej w Krakowie, podała spółka. Wartość transakcji wynosi 33,2 mln zł. Na działce tej deweloper chce wybudować ok. 600 mieszkań.

d2rfkgu
d2rfkgu

"Zgodnie z przyjętą strategią dalej chcemy umacniać naszą pozycję na rynku wrocławskim i jednocześnie przenosić sprawdzony model biznesowy na nowe rynki [?] Dzisiejszy zakup działki w Krakowie to realizacja naszych zapowiedzi. Zakładamy, że budowa oraz wprowadzenie pierwszych mieszkań do oferty będzie możliwe już w drugiej połowie 2016 r." - powiedział prezes Lokum Deweloper Bartosz Kuźniar, cytowany w komunikacie.

Na nowo nabytej działce spółka zamierza wybudować osiedle wielorodzinne o podwyższonym standardzie na ok. 600 lokali o łącznej powierzchni użytkowej ok. 31 000 m2.

"Chcemy, aby nasz projekt w Krakowie, podobnie jak to jest z realizacjami we Wrocławiu, wyróżniał się atrakcyjnym zagospodarowaniem części wspólnych, w szczególności jeśli chodzi o tereny rekreacyjne. Osiedle będzie położone nieopodal centrum i będzie charakteryzować się dobrymi połączeniami komunikacyjnymi, rozwiniętą infrastrukturą miejską, a także sąsiedztwem terenów zielonych" - dodał prezes.

Spółka sfinansuje zakup nieruchomości w Krakowie z emisji obligacji serii B oraz ze środków własnych.

Lokum Deweloper to deweloper mieszkaniowy z Wrocławia. Od grudnia 2014 r. jego obligacje są notowane na rynku Catalyst. W grudniu 2015 r. spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW.

(ISBnews)

d2rfkgu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2rfkgu