Trwa ładowanie...
d383fjf

Lotos chce w ciągu kilku lat zwiększyć sprzedaż paliw lotniczych w Polsce do 500 tys. ton

17.01. Warszawa (PAP) - Grupa Lotos w ciągu kilku lat chce zwiększyć sprzedaż paliw lotniczych w Polsce do 500 tys. ton z ok. 100 tys. ton obecnie - poinformował Maciej Szozda,...

Share
d383fjf

17.01. Warszawa (PAP) - Grupa Lotos w ciągu kilku lat chce zwiększyć sprzedaż paliw lotniczych w Polsce do 500 tys. ton z ok. 100 tys. ton obecnie - poinformował Maciej Szozda, wiceprezes Lotosu ds. handlowych.

"Nasz potencjał produkcyjny w paliwach lotniczych to 750 tys. ton" - powiedział w czwartek podczas konferencji wiceprezes grupy.

"Polski rynek zaczyna się budować i większość naszego paliwa będziemy chcieli lokować w Polsce. Naszym dalekosiężnym celem, na kilka lat, jest zwiększenie sprzedaży paliw lotniczych w Polsce do 500 tys. ton" - powiedział PAP Szozda.

d383fjf

W 2012 roku rafineria grupy Lotos w Gdańsku wyprodukowała ponad 500 tys. ton paliw lotniczych. Szozda poinformował, że sprzedaż paliwa lotniczego w Polsce wyniosła ok. 100 tys. ton, a resztę stanowił eksport.

Lotos Tank z grupy Lotos uruchomiła właśnie bezpośrednią sprzedaż paliw lotniczych na Lotnisku Chopina w Warszawie. Spółka tankuje w Warszawie samoloty Air France, KLM i TNT. Prowadzi zaawansowane negocjacje z kolejnymi potencjalnymi partnerami.

Lotos Tank dostarcza też paliwo do portów lotniczych w Gdańsku, we Wrocławiu i w Rzeszowie.

"Niedługo będziemy chcieli być obecni na lotniskach w Modlinie, Krakowie i Katowicach" - powiedział Szozda.(PAP)

pel/ maf/ asa/

d383fjf

Podziel się opinią

Share
d383fjf
d383fjf