Trwa ładowanie...
lotos
12-02-2015 11:42

Lotos głównym sponsorem piłkarskiej reprezentacji?

Od pół roku piłkarze nie mieli głównego sponsora. Nie przeszkodziło im to w odniesieniu historycznego sukcesu z Niemcami ani dobrych wyników w eliminacjach do Euro 2016.

Share
Lotos głównym sponsorem piłkarskiej reprezentacji?Źródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
d118z8v

Według doniesień "Pulsu Biznesu", piłkarska reprezentacja Polski ma mieć nowego sponsora głównego. To finansowe brzemię i marketingowe korzyści miałaby na siebie wziąć Grupa Lotos, naftowy koncern z Gdańska. Informator dziennika twierdzi, że kontrakt Lotosu z PZPN miałby obowiązywać 4 lata, a kwota oscyluje między 5 a 10 milionów złotych rocznie. Nadal nie ma jednak oficjalnego potwierdzenia, że obie strony zawarły takie porozumienie.

Lotos byłby głównym sponsorem, czerpiącym największe korzyści wizerunkowe czy reklamowe z występów reprezentacji. Oprócz tego, polscy piłkarze mają jeszcze oficjalnych sponsorów – obecnie to, np. Biedronka, która swego czasu była też sponsorem głównym, Alior Bank, Okocim czy Ustronianka. Poza tym, reprezentacja ma też oficjalnych partnerów. Poziom sponsora zależy, rzecz jasna, od wyłożonych pieniędzy.

Najbardziej znanymi głównymi sponsorami reprezentacji Polski w piłce nożnej były Telekomunikacja Polska, BZ WBK i Biedronka. W czasach gdy TP SA była sponsorem słynny był spot o „Krystynie z gazowni”, z czasów BZ WBK wciąż pamiętane jest słynne „Dlaczego Leo? –Dla pieniędzy” kojarzone tyle z bankiem, co z ówczesnym trenerem Leo Benhakkerem. Biedronka zapadła zaś w pamięć hasłem „Wszyscy jesteśmy drużyną narodową”. Czy Lotosowi też się uda wypromować równie nośne hasło?

Grupa Lotos to spółka z większościowym udziałem Skarbu Państwa. Sponsoruje np. klub siatkówki Lotos Trefl Sopot, piłkarską Lechię Gdańsk, Polski Związek Narciarski (w tym turniej dla najmłodszych skoczków Lotos Cup) i wiele innych dziedzin sportu, również tych związanych bezpośrednio z prowadzoną działalnością.

d118z8v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d118z8v
d118z8v