Trwa ładowanie...
d1ndcuk

Lotos myśli o kolejnej transakcji, która wzmocni zdolności produkcyjne grupy

05.11. Warszawa (PAP) - Zakup pakietu aktywów Heimdal na Norweskim Szelfie Kontynentalnym daje Grupie Lotos szansę na realizację jeszcze jednej podobnej transakcji i wzmocnienie...

d1ndcuk
d1ndcuk

05.11. Warszawa (PAP) - Zakup pakietu aktywów Heimdal na Norweskim Szelfie Kontynentalnym daje Grupie Lotos szansę na realizację jeszcze jednej podobnej transakcji i wzmocnienie zdolności produkcyjnych - poinformował wiceprezes Grupy Lotos ds. poszukiwań i wydobycia Zbigniew Paszkowicz.

"Ta transakcja daje możliwości by rozejrzeć się za szansą rynkową, by domknąć jeszcze jedną tego typu transakcję i wzmocnić nasze zdolności produkcyjne" - powiedział na konferencji Paszkowicz.

Lotos poinformował we wtorek o podpisaniu warunkowej umowy kupna pakietu aktywów Heimdal na Norweskim Szelfie Kontynentalnym za 175,8 mln USD. Zamknięcie transakcji planowane jest na grudzień 2013 roku. Przejęcie ma pozwolić na odzyskanie środków zainwestowanych w projekt YME, w tym na uwolnienie 1,07 mld zł aktywa podatkowego. Spółka szacuje, że do 2016 r. możliwe będzie rozliczenie dwóch trzecich tej kwoty.

Rezerwy wydobywalne produkcyjnych złóż gazu (70 proc.) i kondensatu (30 proc.), przypadające na przejęte przez Lotos Exploration & Production Norge udziały w kategorii 2P, kształtują się na poziomie 9 mln boe, tj. baryłek ekwiwalentu ropy. Wydobycie ze złóż produkcyjnych Atla, Skirne oraz Vale dla udziału Lotos Exploration & Production Norge w 2013 roku jest szacowane na poziomie ok. 5 tys. boe (baryłek ekwiwalentu ropy) dziennie.

Heimdal jest położony na Morzu Północnym, 212 kilometrów na północny zachód od Stavanger. (PAP)

morb/ gsu/ asa/

d1ndcuk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ndcuk