Trwa ładowanie...
d1gjhd7

Lotos rozmawia o akwizycji kolejnych aktywów produkcyjnych w Norwegii

29.04. Warszawa (PAP) - Lotos prowadzi rozmowy w sprawie akwizycji kolejnych aktywów produkcyjnych w Norwegii. Grupa jest zainteresowana aktywem o wielkości zbliżonej do projektu...

d1gjhd7
d1gjhd7

29.04. Warszawa (PAP) - LotosLotos (Zobacz notowania spółki ») prowadzi rozmowy w sprawie akwizycji kolejnych aktywów produkcyjnych w Norwegii. Grupa jest zainteresowana aktywem o wielkości zbliżonej do projektu Heimdal. Planuje też podobne nakłady inwestycyjne - poinformował dziennikarzy wiceprezes LotosuLotosu Zbigniew Paszkowicz.

"Prowadzimy rozmowy w sprawie kolejnej akwizycji aktywów produkcyjnych w Norwegii. Rozmawiamy z więcej niż jednym podmiotem, interesuje nas aktywo o zbliżonej wielkości do Heimdal, chodzi o jedno duże złoże o podobnej produkcji lub kilka złóż mniejszych" - powiedział Paszkowicz.

Wiceprezes dodał, że należy się również liczyć z podobnymi nakładami inwestycyjnymi jak w przypadku Heimdal, gdzie koszt przejęcia wyniesie niecałe 176 mln USD.

"Transakcja mogłaby się odbyć w bieżącym lub przyszłym roku" - powiedział.

d1gjhd7

Lotos Norge, podmiot zależny firmy Lotos Petrobaltic, poinformował w listopadzie o zawarciu umowy w sprawie nabycia udziałów w 12 koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Wydobycie w Norwegii (przypadające na przejęte przez LotosuLotosu udziały) kształtuje się na poziomie ok. 240 tys. toe rocznie (5 tys. boe/d), z czego 70 proc. stanowi gaz ziemny, a 30 proc. kondensat (lekka ropa naftowa).

Wartość transakcji wynosi 175,8 mln USD, z czego 80 mln USD (45 proc.) zostanie sfinansowane bezgotówkowo - z przepływów pieniężnych z 2013 r., poprzez wykorzystanie tarczy podatkowej projektu Yme. Transakcja w perspektywie 2016 r. ma pozwolić na odzyskanie 2/3 posiadanej przez LotosuLotosu tarczy podatkowej. (PAP)

morb/ kuc/ jtt/

d1gjhd7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gjhd7