Trwa ładowanie...
deyqvi2

Lubuskie/ Niemiecki przedsiębiorca deklaruje zainwestować w Gubinie 18 mln zł

18 mln zł ma zainwestować w Gubinie (Lubuskie) spółka TVG należąca do niemieckiego inwestora. Firma będzie produkowała elementy z metalu. Początkowo nowa fabryka zatrudni ok. 100 osób, potem nawet kilkaset - poinformował PAP burmistrz Gubina Bartłomiej Bartczak.

Share
deyqvi2

Inwestor kupił 6-hektarową działkę przy ul. Legnickiej na terenie gubińskiej podstrefy Słubicko-Kostrzyńskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (K-SSSE). Dzięki temu do budżetu miasta trafiło 700 tys. zł. W przyszłym roku ma tam powstać nowa fabryka produkująca wysokiej jakości komponenty metalowe.

"Od pół roku prowadziliśmy rozmowy z tym inwestorem. 21 października br. należąca do niego spółka TVG otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności od K-SSSE, więc wiele wskazuje na to, że już w przyszłym roku ruszy produkcja pierwszych komponentów. Dziś (9 listopada) została podpisana umowa dotycząca sprzedaży gruntu pod inwestycję" - powiedział PAP Bartczak.

Burmistrz dodał, że będzie to jedna z największych, komercyjnych inwestycji w Gubinie od kilku lat i znacząco poprawi sytuację na lokalnym rynku pracy. Podkreślił, że na zatrudnienie w nowej fabryce będą mogły liczyć także kobiety.

"Cały czas szukamy sposobów na zapewnienie mieszkańcom miejsc pracy. Liczmy, że niebawem kolejne tereny inwestycyjne znajdą nabywców i powstaną kolejne zakłady pracy, co doprowadzi do likwidacji bezrobocia w naszym mieście. Obecnie bez pracy w Gubinie jest ok. tysiąca osób" - dodał Bartczak.

deyqvi2

Podziel się opinią

Share
deyqvi2
deyqvi2