Trwa ładowanie...
d3horjj
d3horjj
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Lubuskie/ Nowosolski magistrat pomoże mieszkańcom remontować podwórka

Urząd Miasta w Nowej Soli (Lubuskie) proponuje mieszkańcom pomoc w porządkowaniu i remontowaniu podwórek. W tym celu uruchomił program pn. "Moje piękne podwórko" - poinformowała PAP rzecznika Urzędu Miejskiego w Nowej Soli Ewa Batko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3horjj

Magistrat deklaruje pomoc rzeczową w postaci materiałów budowlanych pochodzących z rozbiórek prowadzonych na terenie miasta.

Rzeczniczka wyjaśniła, że projekt ma charakter wieloletni i polega na porządkowaniu i remontowaniu podwórek stanowiących własność wspólnot mieszkaniowych lub terenów dzierżawionych od gminy.

Z uwagi na wiele rozbiórek ulic, placów i chodników, do wykorzystania jest duża ilość materiałów budowlanych, m.in. kostka betonowa, płytki betonowe oraz kostka granitowa.

d3horjj

"Naszym zadaniem jest pomoc wspólnotom w porządkowaniu podwórek tak, aby stały się to przestrzenie przyjazne dla mieszkańców. Z programu mogą skorzystać wspólnoty mieszkaniowe posiadające tytuł prawny do podwórek - własność, dzierżawa" - powiedziała Batko.

Wnioski o przekazanie materiałów należy składać do dnia 15 marca każdego roku w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miejskiego. Oceni je specjalna komisja.

Po stronie właścicieli podwórka będzie leżało przygotowanie dokumentacji i uzyskanie zezwoleń, pokrycie kosztów robocizny i materiałów pomocniczych potrzebnych do remontu podwórka.

d3horjj

Podziel się opinią

Share
d3horjj
d3horjj