Trwa ładowanie...

Luksusowe auta, eleganckie garnitury. Ludzie liczyli na zarobek, dali się zwieść. Dziś żałują

Długi i zarobki rzędu 4 zł miesięcznie – takie były konsekwencje dla osób, które uwierzyły w zapewnienia Łukasza S. Zachęcał on do wstąpienia do rzekomo elitarnego klubu. Okazało się, że biznes był zarejestrowany w przyczepie kempingowej w Wyoming.

Zamiast zarobków - długi. Tak skończyło się dla wielu marzenie, którym zaraził ich Łukasz S.Zamiast zarobków - długi. Tak skończyło się dla wielu marzenie, którym zaraził ich Łukasz S.Źródło: money.pl, fot: Rafał Parczewski
d1gear7
d1gear7

O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Zresztą nie po raz pierwszy. Już przed czterema laty dziennik opisywał Pay Trade International Club. Klub, teoretycznie biznesowy, a przypominał piramidę finansową.

Pay Trade miał pośredniczyć w skupowaniu sztabek złota. Mechanizm zarobku, jak czytamy w "DGP", miał być wyliczony przez szwajcarskich matematyków, członkowie mogli wygrać luksusowe samochody. Jeśli namówił do klubu kolejne osoby, a te zapłaciły za kartę członkowską, dostawał za to procent.

"Dziennikowi Gazecie Prawnej" udało się dotrzeć do osób, które uwierzyły w zapewnienia Łukasza S. Jeden z nich zapalił się do pomysłu po jednym z business lunchów do tego stopnia, że na wpisowe do klubu wziął kredyt, za który teraz miesięcznie płaci 500 zł. Zyski, jakie ma przez ostatnie miesiące? 4 zł.

- Eleganccy ludzie w dobrych garniturach, zjawiskowe hostessy, najnowsze modele lexusa - to robi wrażenie - mówił dziennikowi człowiek, który dał się zwieść. Swojej decyzji mocno żałuje. – Byłem głupi – powiedział wprost gazecie.

Statistica - zakupy w sieci

Wstępnie szacowano, że do klubu zapisało się nawet 3,5 tys. osób, każdy wpłacił od 8 tys. do kilkuset tysięcy złotych. Prokuratura aż tylu poszkodowanych nie ustaliła. W zarzutach mowa jest o co najmniej 360 osobach.

d1gear7

Łukaszowi S. zarzucono oszustwo i prowadzenie piramidy finansowej. Został wypuszczony z aresztu za poręczeniem majątkowym w wysokości 0,5 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1gear7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gear7