Trwa ładowanie...
d4glrq5

Łupem bandytów padło 140 tys. zł. Do sprawy posiedzą w areszcie

Napadli na bank, sterroryzowali obsługę i ukradli 140 tys. zł w gotówce. Już siedzą. Za rozbój grozi im 12 lat wiezienia.
Share
Sprawcy napadu mieli 36, 39 i 41 lat
Sprawcy napadu mieli 36, 39 i 41 latŹródło: Fotolia
d4glrq5

Do napadu doszło w ubiegły piątek w gminie Sadkowice - poinformowało w środę biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Do jednej z bankowych placówek weszli dwaj zamaskowani mężczyźni, którzy w rękach trzymali przedmioty przypominające pistolety. Napastnicy sterroryzowali obsługę, dostali się za linię stanowisk kasowych i zabrali ok. 140 tys. zł. Po napadzie opuścili bank i odjechali czekającym przed wejściem samochodem.

O zdarzeniu powiadomiono policję. W wyjaśnianiu sprawy brali udział funkcjonariusze z Rawy Mazowieckiej, Opoczna i Łodzi. Tropy prowadziły do Opoczna i Końskich.

W Opocznie funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 39 i 41 lat, a w Końskich ich 36-letniego wspólnika. Z ustaleń wynikało, że 41-latek wynajmuje mieszkanie w Warszawie. Podczas przeszukania lokalu znaleziono w nim pistolet oraz torbę, które mogły być wykorzystane podczas napadu. Z kolei u 36-latka zabezpieczono większą sumę pieniędzy.

d4glrq5

Zobacz też: Chiny. Bohaterski pracownik banku

Jak ustalono, podczas rozboju podejrzani podzielili role. Kiedy dwaj napastnicy byli w placówce, zadaniem trzeciego była obserwacja terenu oraz gotowość do natychmiastowego odjazdu.

Wszyscy usłyszeli zarzuty rozboju. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Okazało się, że w przeszłości mieli już konflikt z prawem. Wszyscy trzej zostali aresztowani na trzy miesiące.

d4glrq5

Podziel się opinią

Share
d4glrq5
d4glrq5