Trwa ładowanie...
d13z4oz

LZMO rozpoczyna publiczną emisję obligacji serii B o wartości do 7 mln zł

Warszawa, 06.05.2014 (ISBnews) - LZMO rozpoczyna publiczną emisję zabezpieczonych obligacji serii B o łącznej wartości nominalnej do 7 mln zł. Środki z emisji posłużą na...
Share
d13z4oz

Warszawa, 06.05.2014 (ISBnews) - LZMO rozpoczyna publiczną emisję zabezpieczonych obligacji serii B o łącznej wartości nominalnej do 7 mln zł. Środki z emisji posłużą na finansowanie dalszego wzrostu spółki, w szczególności na obsługę szybko rosnących zamówień krajowych i zagranicznych, podała spółka. LZMO poinformowała także o zakończeniu subskrypcji obligacji serii AB, w wyniku której przydzieliła obligacje o łącznej wartości 1,74 mln zł.

"Zdecydowaliśmy się na emisję obligacji, aby sprostać rosnącemu popytowi na nasze produkty. W ubiegłym roku podwoiliśmy przychody ze sprzedaży. Podpisaliśmy znaczące umowy eksportowe, a obecnie negocjujemy kolejne kontrakty. Zgodnie z realizowaną strategią zamierzamy do 2016 r. zdobyć ponad 10% krajowego rynku i eksportować 50% wyrobów na najważniejsze rynki Europy, których łączną wielkość szacujemy na ok. 1,4 mld zł. Ponadto planujemy rozpocząć eksploatację złóż surowców, co pozwoli na obniżenie kosztów produkcji i dalsze zwiększanie marż. To wszystko sprawia, że coraz więcej osób jest zainteresowanych inwestycją w LZMO" - powiedział prezes Artur Sławiński, cytowany w komunikacie.

LZMO oferuje do 7.000 obligacji serii B na okaziciela, o nominalnej jednostkowej wartości 1.000 zł. Łączna wartość oferty wynosi 7 mln zł. Okres zapadalności papierów dłużnych wynosi 30 miesięcy. Oprocentowanie papierów dłużnych jest stałe i wynosi 8,75% w skali roku, a odsetki będą wypłacane kwartalnie. Oferta obligacji została zabezpieczona poprzez ustanowienie hipoteki w wysokości 12 mln zł na gruncie ze złożami iłów ogniotrwałych, z których będą wydobywane surowce do produkcji ceramicznych systemów izostatycznych, podano również.

d13z4oz

Zgodnie z opublikowanym dzisiaj memorandum informacyjnym, zapisy na papiery dłużne będą trwały w dniach 6-20 maja. Przydział obligacji planowany jest na 22 maja, a minimalna wartość zapisów to 1.000 zł. Spółka planuje również wprowadzenie obligacji na Catalyst.

"LZMO od lat inwestuje w nowe technologie. Uruchomiliśmy najnowocześniejszy zakład do produkcji przewodów kominowych w technologii izostatycznej, dzięki czemu oferujemy doskonałe produkty w konkurencyjnych cenach. Nasze systemy spełniają unijne normy, od listopada ub. roku obowiązujące również w Polsce. Dzięki pozytywnej opinii Instytut TÜV SÜD w Monachium będziemy pierwszym polskim producentem systemów kominowych, który otrzyma certyfikat W3G. Dzięki temu będziemy skutecznie konkurować na rynku niemieckim oraz w pozostałych krajach Europy Zachodniej, ponieważ świadectwo to jest dowodem najwyższej jakości produktów w naszym segmencie" - podsumował Sławiński.

W odrębnym komunikacie spółka poinformowała o zakończeniu prywatnej subskrypcji obligacji zwykłych na okaziciela serii AB, w wyniku której przydzieliła 1.744 obligacji o łącznej wartości nominalnej 1.744.000,00 zł. Zapisy na obligacje złożyło 23 inwestorów. Emisja była skierowana do inwestorów indywidualnych. Obligacje serii AB są obligacjami zabezpieczonymi, opartymi o stałą stopę procentową i z sześciomiesięcznym terminem zapadalności. Odsetki od obligacji zostaną wypłacone w dniu wykupu obligacji.

"Środki z emisji zostaną wykorzystane na doinwestowanie zaplecza produkcyjnego oraz wzmocnienie kapitału obrotowego w rozpoczętym sezonie sprzedażowym, głównie na przygotowanie sprzedaży na jeden z nowych rynków eksportowych" - głosi komunikat.

d13z4oz

Obligacje serii AB nie będą notowane na rynku Catalyst.

LZMO należy do grupy przemysłowej IndygoTech Minerals S.A., która skupia innowacyjne spółki z branży wysokich technologii ceramicznych. Jest również jedynym w Polsce producentem systemów kominowych wytwarzanych w innowacyjnej technologii izostatycznej. Spółka posiada najnowocześniejszy na świecie zakład do produkcji systemów kominowych w tej technologii. LZMO działa na rynku Europy Środkowej i Wschodniej, którego łączna wartość szacowana jest na 1,4 mld zł rocznie.

(ISBnews)

d13z4oz

Podziel się opinią

Share
d13z4oz
d13z4oz