Trwa ładowanie...
d188nl5

MAC: konferencja PO PC w Warszawie (komunikat)

...

d188nl5
d188nl5

24.07. Warszawa - MAC informuje:

24 lipca 2013 r. w Warszawie odbyła się konferencja regionalna, na której zaprezentowane zostały założenia realizacji Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020. W spotkaniu uczestniczył minister Michał Boni, który przedstawił kluczowe założenia PO PC w kontekście rozwoju cyfrowego.

Minister Michał Boni podczas ostatniej konferencji regionalnej PO PC w Warszawie powiedział m.in. o trzech filarach cyfryzacji w Polsce, które będą służyły rozwojowi internetu.

- Analizując wszystkie uwarunkowania, uznaliśmy za niezbędne trzy istotne obszary, trzy filary cyfryzacji w Polsce. Pierwszy filar, czyli zwiększenie dostępności do internetu - projekty infrastrukturalne, dostęp do szerokopasmowego internetu, o wysokiej przepływności internetu. Drugi filar - kluczowy, bo tu mamy rażące braki - to rozwój treści, rozwój różnego rodzaju usług i kontentu, aby oferta zachęcała ludzi do korzystania ze świata cyfrowego. Trzeci filar związany jest z kompetencjami cyfrowymi społeczeństwa. Zarówno tymi, które mogą być przydatne na rynku pracy, jak i w ogóle kompetencjami cyfrowymi, jako kompetencjami cywilizacyjnymi, które umożliwiają uczestniczenie w tej zmieniającej się rzeczywistości - powiedział minister administracji i cyfryzacji podczas konferencji.

d188nl5

Podkreślił jednocześnie ich rolę w realizowaniu założeń PO PC, czyli powszechnego dostępu do szybkiego internetu, e-administracji i e-integracji osób wykluczonych cyfrowo, które będą możliwe m.in. dzięki Funduszom Europejskim na lata 2014-2020.

Dotychczas konferencje regionalne PO PC odbyły się w Krakowie (10 lipca), Poznaniu (11 lipca) i Gdańsku (19 lipca). Spotkania adresowane były w szczególności do: przedsiębiorców, jednostek administracji samorządowej, jednostek administracji rządowej oraz jednostek im podległych, organizacji pozarządowych, jednostek badawczo-rozwojowych, jednostki naukowych, instytucji kultury, instytucji informacji turystycznej, jednostek odpowiedzialnych za zapewnienie funkcjonowania i rozwijanie polskiego systemu informacji turystycznej.

Więcej informacji można znaleźć na portalu Funduszy Europejskich i na stronie internetowej Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d188nl5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d188nl5