Trwa ładowanie...
d27u6ly

MAC: minister Boni na posiedzeniu Rady Europejskiej (komunikat)

...

d27u6ly

25.10. Warszawa - MAC informuje:

Minister Michał Boni uczestniczy w posiedzeniu Rady Europejskiej. Podczas szczytu omawiane są między innymi kwestie gospodarki cyfrowej. Szefowie rządów i państw Unii Europejskiej rozmawiają o tym jak zaawansowana jest agenda cyfrowa oraz jak do roku 2015 urzeczywistnić jednolity rynek cyfrowy.

Komentując obrady minister Michał Boni wyraził zadowolenie, "że wszystkie sprawy, o które zabiegaliśmy zostały uwzględnione - między innymi zapisy, które mówią o ochronie danych osobowych. Od wielu miesięcy był przecież opór wielu krajów wobec tej kwestii. Wczorajsza dyskusja pokazała, że co do tego, iż trzeba chronić prywatność obywateli jest powszechna zgoda wszystkich krajów.

Do najważniejszych konkluzji należy stwierdzenie, że ważne jest wzbudzanie zaufania obywateli i przedsiębiorstw do gospodarki cyfrowej. Terminowe przyjęcie solidnych unijnych ogólnych ram ochrony danych i dyrektywy w sprawie bezpieczeństwa cybernetycznego ma kluczowe znaczenie dla ukończenia tworzenia jednolitego rynku cyfrowego do 2015 roku - dodał minister, wskazując na potrzebę dalszych prac przez najbliższe kilkanaście miesięcy.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d27u6ly
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27u6ly