Trwa ładowanie...
d19cb9i
d19cb9i

MAC: sytuacja hydrologiczna w woj. małopolskim, śląskim i łódzkim (komunikat)

...
Share
d19cb9i

04.06. Warszawa - MAC informuje:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega: na terenie województwa małopolskiego w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu o charakterze burzowym, spływem wód opadowych oraz zwiększonym odpływem ze zbiorników w zlewniach: Soły poniżej Kaskady, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy (szczególnie w ich górnych biegach) oraz na innych mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, a także w zlewniach zurbanizowanych, spodziewany jest ponowny wzrost poziomu wody w dolnej części strefy stanów wysokich - lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych, a punktowo alarmowych.

Obecne przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych będą się utrzymywać. Na Wiśle w województwie małopolskim spodziewany jest dalszy wzrost poziomu wody w dolnej części strefy stanów wysokich z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

d19cb9i

Także na terenie województwa śląskiego, w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu o charakterze burzowym, spływem wód opadowych oraz zwiększonym odpływem ze zbiorników w zlewni Małej Wisły, Przemszy oraz Soły, a także na innych mniejszych ciekach, jak również w zlewniach zurbanizowanych, spodziewany jest ponowny wzrost poziomu wody w dolnej części strefy stanów wysokich - lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych, a punktowo alarmowych. IMGW podaje, że obecne przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych na tym terenie będą się utrzymywać.

IMGW podaje, że w wojewódzkim łódzkim, w związku z rozwojem sytuacji hydrologicznej oraz prognozowanymi opadami deszczu o charakterze burzowym, w ciągu najbliższej doby na obszarze zlewni Warty, na terenie województwa, przewidywane są dalsze wzrosty stanów wody w strefie stanów wysokich.

Prognozowane jest przekroczenie stanów alarmowych na wodowskazach: Grabno i Łask (Grabia) oraz stanów ostrzegawczych na wodowskazach: Bobry, Sieradz i Uniejów (Warta). Stany alarmowe utrzymywać się będą na wodowskazach: Niechmirów (Oleśnica) i Mirków (Prosna), a stany ostrzegawcze na wodowskazie Podgórze (Widawka). W rejonie wystąpienia opadów burzowych, głównie na mniejszych ciekach i zlewniach zurbanizowanych istnieje możliwość gwałtownych wzrostów stanów wody.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d19cb9i

Podziel się opinią

Share
d19cb9i
d19cb9i