Trwa ładowanie...
d2hcpyc

MAC: Trzaskowski na Konferencji Absolwentów Krajowej Szkoły Administracji Publicznej (komunikat)

...

d2hcpyc
d2hcpyc

14.04. Warszawa - MAC informuje:

Minister administracji i cyfryzacji Rafał Trzaskowski wziął dziś udział (14 kwietnia 2014 r.) w dorocznej Konferencji Absolwentów Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, na której omawiano kwestie zarządzania informacją i sposoby realizacji wybranych polityk publicznych.

Wykład inauguracyjny ministra na temat "Funkcjonowanie e-administracji w kontekście bieżących wyzwań" dotyczył między innymi wdrażania w Polsce rozwiązań e-administracji w różnych obszarach funkcjonowania państwa.

Minister podkreślił, że e-administracja jest szansą na zmianę relacji państwa i obywateli. "Cyfryzacja może nam dać nowy impuls do rozwoju, ale tylko jeśli w centrum e-administracji zawsze będzie obywatel" - powiedział podczas wystąpienia minister Rafał Trzaskowski.

d2hcpyc

Minister opowiedział o istniejących już e-usługach, jako przykłady podając projekty: BeSTi@, CEPiK, CEiDG. Zaznaczył także jak ważne jest to aby wszystkie e-usługi były dostępne z jednego miejsca, którym ma być nowy, ulepszony ePUAP - zapewni to obywatelom nie tylko wygodę, ale też oszczędność czasu i pieniędzy.

"Dojrzałe e-usługi to także takie, które są dostępne dla wszystkich - czyli także osób niepełnosprawnych" - powiedział minister, dodając, że wdrożenie zasad dostępności jest wielkim zadaniem dla administracji na najbliższy rok.

Mówiąc jak ważny jest dialog między administracją a obywatelem minister wspomniał o pracach Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji nad ulepszeniem procesu konsultacji. Zaznaczył, że MAC wprowadziło Siedem Zasad Konsultacji, które zostały rekomendowane w programie Lepsze Regulacje 2015 do stosowania w ministerstwach.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ amt/

d2hcpyc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hcpyc