Trwa ładowanie...
d2u39gi
d2u39gi

MAC: warsztaty dla grupy ds. rozwoju e-urzędu przy wicepremierze Ukrainy (komunikat)

...
Share
d2u39gi

15.04. Warszawa - MAC informuje:

Funkcjonowanie e-administracji, ochrona danych osobowych oraz dostęp do informacji publicznej, to niektóre tematy dwudniowych warsztatów organizowanych przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji dla przedstawicieli "Grupy roboczej ds. rozwoju e-urzędu przy wicepremierze Ukrainy", które odbywają się w Warszawie w dniach 15-16 kwietnia br.

"Cyfryzacja pozwala stworzyć administrację przyjazną dla obywatela. Administracja przyjazna to znaczy taka, gdzie obywatel może prosto i szybko załatwić swoje sprawy, a część spraw urząd załatwia za obywatela" - powiedział Roman Dmowski podsekretarz stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji otwierając warsztaty.

d2u39gi

Minister podkreślał jak ważny jest elektroniczny obieg dokumentów, dostęp do rejestrów centralnych czy usług przez internet.

"Szanowni Państwo chcemy się z podzielić z Wami naszymi doświadczeniami, a także chcemy opowiedzieć o problemach, które związane są z wdrażaniem tego typu usług. Mam nadzieję, że nasze doświadczenia okażą się dla Was przydatne." - powiedział wiceszef MAC.

Przedstawiciele grupy roboczej przy wicepremierze Wołodymyrze Grojsmanie, biorący udział w warsztatach, chcą zapoznać się z polskimi doświadczeniami dotyczącymi e-administracji w celu stworzenia modelu ukraińskiego e-rządu.

Program "Study Tours to Poland", w ramach którego odbywają się warsztaty, jest koordynowany przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu. Spotkanie jest efektem wcześniejszych ustaleń ministra administracji i cyfryzacji Rafała Trzaskowskiego z ukraińskim wicepremierem podczas spotkania, które odbyło się 20 marca br. w MAC.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d2u39gi

Podziel się opinią

Share
d2u39gi
d2u39gi