Trwa ładowanie...
d393nng

MAC ws. udziału min. Boniego w Konwencie Wojewodów (komunikat)

...

Share
d393nng

20.09. Warszawa - MAC informuje:

Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, wziął udział w Konwencie Wojewodów, który odbył się 20 września br. w Toruniu. Rozmawiano na temat bieżących zadań administracji oraz planów na przyszłość.

Jednym z tematów poruszanych podczas konwentu było wdrażanie ustawy "śmieciowej". Wojewodowie podzielili się swoimi uwagami na temat funkcjonowania ustawy. Minister zauważył, że zabrany materiał powinien być usystematyzowany tak, aby mógł stać się pomocny przy pracach nad doskonaleniem ustawy.

Minister twierdzi, że ustawa jest sukcesem, bo zmieniła podejście do gospodarowania odpadami i do segregacji śmieci. Michał Boni podkreślił, że samorządy w większości z sukcesem wdrożyły nowe regulacje. - "Ustawa działa, jednak potrzebne są poprawki, które wyeliminują niejasności" - mówił.

d393nng

Minister Boni, razem z wiceminister rozwoju regionalnego Iwoną Wendel oraz członkami Konwentu Marszałków Województw RP, wziął także udział w oficjalnym otwarciu centrum przetwarzania danych Exea Data Center. Placówka uruchomiona przez Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego, związaną z samorządem województwa instytucję otoczenia biznesu, wykorzystuje technologię cloud computing, oferując swe usługi przedsiębiorcom.

Exea Data Center powstało jako główny element sfinansowanego ze środków europejskiego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, projektu dotyczącego rozbudowy i rozwoju Toruńskiego Parku Technologicznego. To jedno z najnowocześniejszych centrów przetwarzania danych w kraju i pierwsze, które powstało specjalnie dla świadczenia usług w technologii cloud computing. Wartość przedsięwzięcia to 75 milionów złotych.

Minister Michał Boni uczestniczył też we wspólnym posiedzeniu Konwentów Wojewodów i Marszałków z udziałem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Spotkanie było poświęcone programowi polityki rodzinnej "Dobry Klimat dla Rodziny" opracowanemu w Kancelarii Prezydenta RP. Marszałkowie w przyjętym stanowisku wyrazili poparcie dla tego programu i zadeklarowali wsparcie w jego realizacji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d393nng

Podziel się opinią

Share
d393nng
d393nng